Astronomiczny sukces Kuby

Uczeń naszej szkoły – Jakub Józefowicz z kl. V b zajął II miejsce w Wielkim Teście Astronomicznym, który odbył się 2 listopada 2022 r. w Hotelu Krasicki. Poprzedziła go seria „Lekcji z astronomem”, które dla uczniów zainteresowanych kosmosem prowadził Pan Jacek Drążkowski. Organizatorem zajęć była Fundacja Lepsza Szkoła.

Kuba uczestniczył również w wyjeździe edukacyjnym do Torunia, gdzie zwiedził Dom Kopernika, Młyn wiedzy, a także mógł podziwiać wielkie radioteleskopy w Obserwatorium Astronomicznym.

- Bardzo dużo wyniosłem z tych zajęć  – przyznaje nasz uczeń. – Znacznie poszerzyły one moją wiedzę o kosmosie. Tym bardziej, ze pan astronom prowadził je w bardzo ciekawy sposób. Na teście mogłem się sprawdzić, ile nowych informacji udało mi się przyswoić. A wycieczka była pięknym zwieńczeniem zajęć astronomicznych.

Kuba zdradził, że jego marzeniem jest praca w NASA. Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia!