Pokochaj książek świat...

27 lutego 2017 roku uczniowie klas pierwszych przeżywali pasowanie na czytelnika. W specjalnie udekorowanej na tę okoliczność bibliotece pojawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez aktyw biblioteczny, złożyć przyrzeczenie i otrzymać „szlif” na czytelnika książką trzymaną przez rękę pani wicedyrektor. Z Krainy Magii w Okładce przybyli Bajowie którzy opowiadali magiczne historie. Natomiast Kraina Baśni wydelegowała tego dnia wróżki, aby zadawały dzieciom bajkowe zagadki. Mól książkowy sfrunął wprost z półek z książkami, a wielcy miłośnicy książek zachęcali do czytania. Nad całością czuwała przezornie Książka—królowa biblioteki wraz z siostrą, która okazała się zniszczona, lecz pierwszoklasiści obiecali ją posklejać i pozszywać, a następnie szanować. Myślą przewodnią uroczystości były słowa piosenki zaśpiewanej przez dzieci: „Pokochaj książek świat na wiele, wiele lat…”

(wk)