Spektakl ,,Skąd nasz ród”

„Jest rok 964. Książę Mieszko obraduje ze swoimi doradcami o przyszłości kraju…”.  Tak zaczęło się przedstawienie pt. ,,Skąd nasz ród” wrocławskiego teatru ARTENES, skonstruowane w oparciu o najstarsze teksty polskie,  między innymi Galla Anonima, J. I. Kraszewskiego oraz fragmenty podań.

Postać  prostego wędrowca, pod którym skrywał się Mieszko, stała się pretekstem do przybliżenia uczniom naszej szkoły legend mówiących o powstaniu państwa polskiego.  Aktorzy, wcielając się w postaci Lecha, Czecha i Rusa oraz  Piasta Kołodzieja, ukazali najważniejsze wartości polskiego narodu. Przypomnieli, jak istotne są dla nas godło i  flaga- symbole narodowe, gościnność i obyczaje-cechy, którymi odznaczać się powinien każdy Polak.

Spektakl był dobrze przyjęty przez młodych widzów, głównie dzięki wyrazowi artystycznemu i efektom zastosowanym w przedstawieniu.