Działalność klubu

Pani Minister Edukacji ogłosiła ten rok szkolny 2016/17 ,,Rokiem Wolontariatu”. To hasło świetnie wkomponowuje się w działalność naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Wielkoduszki”, który w tym roku zrzesza 18 uczestników i ma kilkoro sympatyków.

Wolontariusz to osoba, która jest wrażliwa na potrzeby innych i zawsze gotowa poświęcić swój wolny czas, aby pomóc człowiekowi w potrzebie. Nie spodziewa się nagród ani pochwał za swoją pracę i trud. I tacy właśnie są nasi szkolni wolontariusze, którzy biorą udział w ogólnopolskich zbiórkach żywności ,,Podziel się Posiłkiem”, czytają młodszym dzieciom mądrą literaturę, cały rok zbierają nakrętki plastikowe na rzecz chorego dziecka z Lidzbarka Warm. czy akcesoria i żywność dla zwierząt z lokalnego schroniska.

Rozejrzyjcie się wokół siebie, może ktoś obok Was potrzebuje pomocy, ale wstydzi się o nią poprosić? Bądźcie czujni, wyciągnijcie pomocną dłoń, pomóżcie!