O bibliotece

Biblioteka szkolna jest miejscem chętnie odwiedzanym przez uczniów. Można w niej miło spędzić czas przy interesującej książce lub korzystając z  komputera i Internetu. Przychodzą tu także dzieci, które chcą odpocząć w ciszy, odrobić lekcje, przygotować pomoce na zajęcia lub uczestniczyć w licznych zajeciach czytelniczych i kreatywnych odbywających w pomieszczeniu biblioteki.

Nauczyciel bibliotekarz chętnie służy radą, rozmową, doradztwem czytelniczym, poleca interesujące pozycje oraz pomaga w korzystaniu ze stanowisk komputerowych jak również w wyszukiwaniu potrzebnych informacji i materiałów.

Księgozbiór naszej biblioteki liczy blisko 5 tys. pozycji. W czytelni są do dyspozycji uczniów cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu tworząc Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Z wypożyczalni, czytelni oraz stanowisk komputerowych mogą również korzystać nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej biblioteki, której myślą przewodnią jest hasło: „Kto czyta książki, będzie mądry jak sowa”.

Biblioteka szkolna mieści się w sali 27, w łączniku.

Zapraszamy serdecznie!