Aktualności

Jak co roku uczniom  zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński  znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej będzie przysługiwało stypendium socjalne.
Wnioski można składać od 1 września do 15 września 2020 r. w Centrum Usług Wspólnych w Lidzbarku Warmińskim.
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 528 zł netto.
W załączeniu wniosek.
05-10-2020

2 października 2020 r. odbyło się w  naszej szkole otwarcie wystawy "Nieśmiertelne błyski" poświęconej polskim laureatom literackiej nagrody Nobla. Wystawa zapoczątkowała "Tydzień Noblowski" w naszej szkole, w czasie którego chętni uczniowie z kl. VII-VIII mogą wziąć udział w przygotowaniach do Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego odbywającego się pod hasłem: "Dokąd nas prowadzi twórczość polskich noblistów?"

W związku z tym gorąco zachęcamy uczniów klas VII-VIII do wzięcia udziału we wspomnianym wyżej Ogólnopolskim Konkursie Literackim: Dokąd nas prowadzi twórczość polskich Noblistów?

Celem konkursu jest przybliżenie uczniom sylwetek i twórczości polskich Noblistów w dziedzinie literatury oraz kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia dumy z osiągnięć wybitnych Polaków.

Konkurs polega na napisaniu samodzielnej, twórczej pracy na jeden z podanych tematów:

1.Napisz opowiadanie biograficzne o: -Henryku Sienkiewiczu na temat: Podróże kształcą. -Wisławie Szymborskiej na temat: Pasje polskiej Noblistki.
2.Napisz list, w którym zachęcisz rówieśnika do czytania utworów wybranego polskiego Noblisty.
3.Zredaguj opis przeżyć wewnętrznych towarzyszących miłośnikowi twórczości Olgi Tokarczuk na wieść o otrzymaniu przez pisarkę Literackiej Nagrody Nobla, (odwołaj się do twórczości pisarki).
4.Rozmowa z Noblem w tle. Napisz opowiadanie o spotkaniu Olgi Tokarczuk z Wisławą Szymborską, w którym wykażesz się znajomością wybranych tekstów obu Noblistek oraz ukażesz realia współczesności.
5.Dwa osobne, a jednak wspólne światy. Napisz opowiadanie o spotkaniu Czesława Miłosza z Wisławą Szymborską, w którym tematem wiodącym uczynisz refleksję o literaturze.

Konkurs ma charakter dwuetapowy (szkolny i ogólnopolski). Każda szkoła wybiera trzy najlepsze prace różnych uczestników i przesyła je na adres organizatora.Uczeń pisze pracę na jeden wybrany przez siebie temat (zamieszczony powyżej) w wersji komputerowej (format A4, czcionka 12, Times New Roman, do 4 stron)

Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na zgłoszenia czekamy do 6 października, na gotowe prace do 13 października. Zainteresowanym służymy pomocą.

Zachęcamy zatem do udziału w konkursie,

Sylwia Gnat
Wojciech Karolonek

28-09-2020

W naszej szkole otwarta została wystawa poświęcona hetmanowi Stanisławowi Żółkiewskiemu.

Więcej informacji kliknij tu

31-08-2020

18 września nasza szkoła wzięęła udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". W jej trakcie zadbaliśmy o czystość okolicy. Uczniowie pełni zapału włączyli się w zbieranie śmieci w pobliżu naszej szkoły.

25-08-2020

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września o godz. 9.00 w hali sportowej (wchodzimy głównym wejściem do hali).

Wstęp do budynku SP4 będą mieli uczniowie oraz rodzic/prawny piekun ucznia klasy pierwszej. 

Dla chętnych o godz. 8.30 msza św. w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli.

Uroczystość będzie przebiegała z zachowaniem procedur obowiązujących w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w stanie epidemii.

Link do procedur - kliknij tu

26-06-2020

26 czerwca 2020 roku zakończyliśmy rok szkolny 2019/20. Uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym  i miała skromniejszy wymiar niż w ubiegłych latach. A wszystko to z powodu pandemii. Niemniej jednak uczniowie w maseczkach i rękawiczkach stawili się licznie po odbiór świadectw i nagród oraz po to, by ostatni raz przed wakacjami spotkać się z wychowawcami i nauczycielami i podziękować im za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Główna uroczystość, na której pożegnano uczniów klas ósmych odbyła się  z udziałem Burmistrza Miasta Pana Jacka Wiśniowskiego w Miejskiej Hali Widowiskowo-  Sportowej przy ul. Polnej. Po przemówieniu Pana Burmistrza głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz. Zwracając się do absolwentów powiedziała: „Zakończenia bywają smutne, ale są potrzebne. Przecież gdyby nie one, nic by się nigdy nie mogło zacząć. Jesteście już gotowi do podjęcia kolejnego etapu. To tak, jak z piękną książką. Gdy zaczynasz ją czytać, nie chcesz, żeby się skończyła. Ale świat ma Wam do przekazania tyle wspaniałych opowieści!”

Po jej słowach nastąpiła ceremonia wpisania się uczniów wyróżniających się wysoką średnią do Złotej Księgi Absolwentów.

Swoje podpisy mieli zaszczyt złożyć:

Mateusz Jankowski – średnia 5,78
Maja Szamszon – średnia 5,72
Wiktoria Wojciechowska – średnia 5,67
Zuzanna Chycińska – średnia 5,61
Łukasz Królikowski – średnia 5,50
Mateusz Leśkiewicz – średnia 5,33
Monika Moniuszko – średnia 5,22
Cezary Brodowski – średnia 5,17
Zuzanna Wieczorek – średnia 5,17
Kalina Pieniuk – średnia 5,12
Hubert Orłowski – średnia 5,06
Maciej Mihal – średnia 5,00
Magda Rawińska – średnia 5,00

Statuetkę Najlepszego Ucznia zdobył Mateusz Jankowski z kl. VIII b. Najlepszego Sportowca – Magda Rawińska także z VIII b. Zaś Statuetki Czerwonej Róży powędrowały w ręce uczennic kl. VIII a – Aleksandry Gawryś i Patrycji Palarczyk.

Na zakończenie  nastąpiło rozdanie nagród za konkursy przedmiotowe i świadectw ukończenia szkoły. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Pieśni Szkoły i spotkania z wychowawcami. Nie obyło się bez łez wzruszenia.

Wszystkim uczniom życzymy miłych, udanych i bezpiecznych wakacji!

© 2020 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.