19-02-2018

14 lutego jak co roku obchodziliśmy w szkole "Walentynki". Już od kilku lat organizuje je aktyw biblioteczny. Przygotowuje kartki i czerwone serduszka z cytatami o miłości z dzieł znanych autorów. Uczniowie potem je nabywają, a działająca tego dnia "poczta walentynkowa" roznosi przesyłki do adresatów. Zainteresowanie uczniów i nauczycieli jest zawsze bardzo duże a św. Walenty - patron Dnia Zakochanych - towarzyszy nam wtedy swoim czułym spojrzeniem.

(wk)

09-02-2018

18 stycznia 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" przeprowadzony wśród uczniów klas I - III. Organizatorem konkursu był pedagog szkolny.

I miejsce - Julia Żabińska, kl. I b

II miejsce - Wojciech Haponiuk, kl. I b

III miejsce - Alicja Bukowska , kl. I b

Eryk Baraniak, kl. II b

Nikola Rożnowska, kl. I b

Bartłomiej Pytlarczyk, kl. III a

Nikodem Zachłowski, kl. I b

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

06-02-2018

Kolejny rok w ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Wielkoduszki” włączyliśmy się  w zbiórkę plastikowych nakrętek, z których dochód po sprzedaży przeznaczony jest na leczenie chorego dziecka. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i społeczności uczniowskiej udało nam się przekazać od września do grudnia 2017 r. dziesięć dużych worków. Apelujemy, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek, ale przynosić i zostawiać je  w  swoich klasach. Członkowie klubu  zbierają je i przygotowują do transportu.

19-01-2018

Uczniom klas I-III zorganizowano apel dotyczący spędzania ferii zimowych. Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Lidzbarku Warmińskim zwrócili się do dzieci z prośbą o zachowanie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i umiejętnego korzystania z uroków zimy.

Wytypowani przez wychowawców uczniowie klas V i VI odegrali scenki rodzajowe poruszające powyższą tematykę. Scenki stanowią I konkurencję turnieju wychowawczo-profilaktycznego, który odbędzie się w II półroczu bieżącego roku szkolnego.

Klasy zdobyły następującą ilość punktów:

kl. V a - 11

kl. V b - 14

kl. VI a - 13

kl. VI b - 12

Maria Mochnal - pedagog szkolny

17-01-2018

Hans Christian Andersen w baśni "Słowik" napisał: "Podczas gdy ptak śpiewał, dookoła wyrastały róże, które przemieniały się w główki aniołów i unosiły się w górę na tęczowych skrzydłach".

16 stycznia 2017 r. naszą szkołę odwiedziły anioły. Tak jak głosi przysłowie przybyły do nas ślizgając się po słonecznych promieniach. Poprzez pasję do rysunku, recytacji, tańca oraz śpiewu przybliżyły nam świat dobra, szczęścia i nadziei. Przyniosły obietnicę spokoju, wytchnienia i wsparcia.

Czasem jest nam źle, mamy wrażenie, że cały świat opowiada się przeciwko nam. Poczucie beznadziejności każe nam myśleć, że jesteśmy sami. A one są wśród nas, otulają swymi skrzydłami niosąc otuchę, ukojenie i pocieszenie.

Widzowie, którzy oglądali spektakl a aniołach, powiedzieli potem, że było to bardzo uspokajające widowisko.

Anna Wojtowicz - Raszewska

© 2018 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.