Aktualności

Jak co roku uczniom  zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński  znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej będzie przysługiwało stypendium socjalne.
Wnioski można składać od 1 września do 15 września 2020 r. w Centrum Usług Wspólnych w Lidzbarku Warmińskim.
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 528 zł netto.
W załączeniu wniosek.

Julia Ambroziak - uczennica kl. VII a z naszej szkoły samodzielnie wykonała czepiec warmiński. Czepiec Julii – najmłodszej uczestniczki warsztatów, można zobaczyć na wystawie w Lidzbarskim Domu Kultury.

Więcej informacji - kliknij tu

03-01-2022

Nagrodę w  konkursie plastycznym „SŁOWEM MALOWANE” zdobył uczeń naszej szkoły Igor Igliński z kl. VI b, który wykonał pracę do utworu Joanny Papuzińskiej pt.: "Mały kotek".

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  SŁOWEM MALOWANE do utworów Joanny Papuzińskiej zorganizowany został przez Oranżerię Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Na konkurs nadesłano 511 prac z 49 placówek z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy Igorowi!!!

20-12-2021

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia, radości i pokoju.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
będzie momentem odpoczynku
i wytchnienia od codziennych obowiązków,
A w Nowym Roku 2022 życzymy
wiele szczęścia, pomyślności
i wiary w lepsze jutro

Dyrekcja i pracownicy
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Lidzbarku Warmińskim

Boże Narodzenie 2021

17-12-2021

        17 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe.

Wraz z Małym Księciem próbowaliśmy zobaczyć, jak  wygląda życie współczesnych dzieci, młodzieży i dorosłych do których przyszedł Król Miłości i Pokoju. Jak ludzie odwdzięczają się swojemu Królowi za Jego Miłość? Poszczególne sceny przedstawiały ludzkość zabieganą, rozbawioną, niemającą czasu na chwilę zadumy, przemyślenia co jest w życiu najważniejsze.

        Mały Książę  pokazał nam, że "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, że dobrze się widzi tylko sercem”. W życiu liczy się tylko miłość a Święta Bożego Narodzenia są po to

- aby nad tobą wciąż świeciła gwiazda.

- abyś się nie dał zamknąć w jarzmie codziennego życia. Po to są święta:

- abyś miał właściwe spojrzenie na swoje cierpienia, upokorzenia, krzywdy, których doznajesz.

-abyś zobaczył w blasku swoją pracę, rodzinę, obowiązki.

-aby nad szopą twoich spraw codziennych nie zgasła gwiazda

-aby w twoich oczach i sercu na nowo zapłonął blask dobra i miłości Po to są święta, Wigilia, opłatek – abyś odnalazł Boga i uwierzył w Jego Miłość”.

        Jasełka przeplatane były pięknym śpiewem kolęd w wykonaniu naszych uczniów oraz grą na skrzypcach.  

Wszystkim aktorom i osobom wspierającym nas w przygotowaniu Jasełek serdecznie dziękujemy.

 

Katechetki

Renata Hołowienko

Iwona Moniuszko

Na lekcjach geografii poznając Indie natknęliśmy się na termin “bollywood ,który jest wiązany z największą na świecie wytwórnią filmową znajdującą się w Indiach. Został stworzony w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i powstał jako połączenie słów Hollywood oraz Bombaj, ponieważ to właśnie to miasto stało się największym ośrodkiem kinematografii krajowej jeszcze przed rozpoczęciem II wojny światowej.  

Postanowiliśmy i MY, KLASA 8B spróbować swoich sił  w zawodzie aktorskim. 

Kto wie? Może właśnie rodzi się gwiazda …. 

© 2022 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.