28-06-2018

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzę Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami.

Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie też czas na czytanie książek.

Wierzę, że po zasłużonym odpoczynku wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękuję za cały rok szkolny

Do zobaczenia we wrześniu

21-06-2018

Tradycyjnie jak co roku dnia 13.06.2018 r. zamiast nauczycieli,  uczniów klas czwartych , piątych  i siódmych uczyli koledzy i koleżanki z  klas szóstych.  Co to była za lekcja…. Uśmiech na twarzach, entuzjazm, wiele pytań, gwar, radość i wiedza, którą chłonął każdy uczestnik tych działań snuły się po korytarzach szkoły. Bo to korytarze szkolne zamieniły się w biura turystyczne stworzona przez uczniów klas szóstych, które zachęcały w różny sposób do odwiedzenia najciekawszych miejsc na świecie. Prezentowało się 12 biur podróży, które z niepohamowana wyobraźnią ,metod i form przedstawiały uroki zakątków świata.  Wśród propozycji podróży znalazły się m.in. : Hawaje, Himalaje, Sawanna, Ameryka N i S, Kolumbia, Japonia, Las tropikalny, Włochy, i wiele innych.

Opinie uczniów:  miła atmosfera, herbata,  sushi , atrakcje, skoki, słodycze, ciastka, , owoce, ciekawostki, ciekawe kostiumy i dekoracje.

Gościliśmy też uczniów Szkoły Podstawowej nr3 w Lidzbarku Warm.

Projekt przygotowaliśmy podczas lekcji przyrody. To była długa lekcja przyrody.

Mirosława Fesnak - nauczycielka przyrody

20-06-2018

1. Piekarnia Gigant PSS Społem- poznajemy miejsca produkcyjne w Lidzbarku Warmińskim. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

2. Pieszo po Lidzbarku. Poznajemy miejsca pracy i rekreacji naszego miasta.

3. Poznajemy sylwetkę Mikołaja Kopernika.

4. 27 kwietnia 2018 roku, odbyły się II Warmińskie Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych w Kraszewie, podczas których zajęliśmy I miejsce. Dziękujemy i gratulujemy uczniom, którzy godnie nas reprezentowali.

5. W naszej szkole gościliśmy żołnierza zawodowego, który opowiedział nam o tym jak zostać żołnierzem oraz pokazał nam niezbędne wyposażenie do pracy na danym stanowisku. Dziękujemy za przekazaną wiedzę oraz ciekawe zajęcia.

6. Poznajemy ciekawe zakątki Warmii i Mazur. Wycieczka do Parku Rozrywki BARTBO w Butrynach.

13-06-2018

13 czerwca 2018 r. Burmistrz Miasta Pan Jacek Wiśniowski w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Aleksandrowicz otworzył w naszej szkole nową świetlicę.

12-06-2018

8 czerwca 2018r. uczniowie klasy III a, III b i IV a  w ramach pogłębiania wiedzy o uroczystościach państwowych i wojskowych  wzięli udział  w uroczystej przysiędze wojskowej. Dzieci  z dużym zainteresowaniem obejrzały uroczystą przysięgę i defiladę wojskową. Mogli również oglądać pojazdy wojskowe i zwiedzili Izbę Pamięci.

© 2018 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.