Aktualności

29 listopada br. grupa uczniów klasy VII B i VIII B wraz z wychowawcami i nauczycielem biblioteki P. Wojtkiem uczestniczyli w spotkaniu z autorami projektu malarskiego „Relacje” P. Adrianną Jędrych i P. Markiem Witanowskim. Tematem prac był portret postaci, barwny wizerunek jej emocji. Prace wykonali pod kierunkiem autorów projektu podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim. Z racji, że wystawa mieściła się na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, młodzież miała możliwość zwiedzenia wydziału. Pani dr Anna Drońska oprowadzała nas po pracowniach i w sposób ciekawy wyjaśniała co w danej pracowni jest tworzone. Następny punkt wyjazdu to było kino i projekcja filmu pt. „1800 gramów” . Wyjazd do Olsztyna był nagrodą za udział w etiudach teatralnych „To nie jest bilet w jedną stronę”. Dziękujemy Dyrekcji za docenienie pracy i zaangażowania młodzieży w przedstawienie.

Iwona Moniuszko
Renata Hołowienko

22-11-2019

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. Biblioteka szkolna oraz klub wolontariatu "Wielkoduszki" wspólnie przygotowali z tej okazji wiele atrakcji. Tego dnia w szkole pojawiło się wiele uśmiechów na twarzach uczniów i nauczycieli  i  panowała ogólna atmosfera życzliwości.

Reportaż z obchodów  kliknij tu

09-11-2019

Z wielkim rozmachem  świętowaliśmy w naszej szkole101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodlegości.

Reportaż z obchodów kliknij tu

Filmik z przygotowań dostępny na Facebooku na profilu Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim

31-10-2019

Podcza festynu integracyjnego dzieci i młodzież z naszej szkoły mogły się spotkać z dziennikarką red. Ewą Lubińską i pisarzem Andrzejem Ballo na stoisku przygotowanym przez bibliotekę szkolną.

Reportay ze spotkania kliknij tu

29-10-2019

26 października 2019 r. w naszej szkole już po raz trzynasty odbył się festyn integracyjny „Spotkajmy się – poznajmy się”. Tym razem tematyka spotkania nawiązywała do orientacji zawodowej przyszłego pokolenia, a przewodnim jego hasłem było: „Kim chciałbym być?”

Uroczystość była poprzedzona przygotowaniem sześciu stanowisk – zawodów, o co zadbali nauczyciele wraz z wychowankami dekorując sale oraz zapraszając specjalistów różnych profesji. Dzięki temu nasi uczniowie bliżej mogli poznać pracę policjanta, ratownika medycznego, trenera sportowego, pisarza, dziennikarza, aktora oraz przewodnika turystycznego.

Festyn rozpoczęła pani dyrektor powitaniem przybyłych uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli. Następnie uczniowie losowali karty określające kolejność odwiedzin w salach, do których udali się wraz z rodzicami, by zgłębiać tajniki wiedzy o przyszłym, wymarzonym zawodzie. W trakcie festynu działała również kawiarenka z przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz ciepłymi i chłodnymi napojami. Uczestnicy mogli zasiąść przy stolikach, poczęstować się słodkościami, napić herbaty, kawy lub wody, wymienić spostrzeżeniami. Dzieci dodatkowo umilałysobie czas kolorowankami z postaciami różnych zawodów. Rodzice zaś w księdze pamiątkowej szkoły wpisywali swoje refleksje dotyczące niniejszej imprezy.

Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały również ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się poprzez przygotowanie i udział w festynie do integracji naszej społeczności szkolnej.

Janina Borkowska wraz z zespołem ds. festynu

© 2019 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.