Aktualności

25-06-2022

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy  rok szkolny 2021/22. Społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej na uroczystych apelach. Klasy I-VI miały rozdanie nagród i świadectw o godz. 9.00. Natomiast uroczystość pożegnania klas ósmych nastąpiła o godz. 11.00

Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz. W swoim wystąpieniu podziękowała nauczycielom i rodzicom oraz zwróciła się do ósmoklasistów: Serdecznie dziękujemy za te wszystkie wspólne lata i życzymy Wam Drodzy Absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z Was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy. Tego jesteśmy pewni.

Na uroczystości była obecna również Pani Dyrektor CUW Edyta Jędrych - Pieniuk, która reprezentowała Burmistrza Miasta Pana Jacka Wiśniowskiego. Skierował on do wszystkich zgromadzonych list, w którym czytamy: Zakończyliśmy ważny etap wspólnej nauki i pracy (…) Życzę, aby wakacje były okresem radości, udanej bezpiecznej zabawy i wytchnienia w otoczeniu przyrody. (…) Obyście w nowym roku szkolnym powrócili z nowym zapałem sił i gotowością do spełnienia kolejnych marzeń i planów.

W trakcie apelu uczniom zostały wręczone nagrody za sukcesy i świadectwa z czerwonym paskiem. Rodzice natomiast od Dyrekcji i wychowawców otrzymali listy gratulacyjne.

Uczniowie klas ósmych złożyli uroczyste ślubowanie, a najlepsi mieli okazję wpisać się do Złotej Księgi Absolwentów. Najlepszą uczennicą i laureatką Nagrody Czerwonej Róży została Wiktoria Furgała z kl. VIII c.

Wszystkim uczniom życzymy słonecznych wakacji i bezpiecznego odpoczynku!

24-06-2022

22 czerwca 2022r. klasa 4 b wzięła udział w Literackiej Grze Miejskiej Z Krasickim uliczkami Lidzbarka. Literacka Gra Miejska realizowana była w ramach Festiwalu Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ. Organizatorami Gry byli: Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia”, Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury i Hotel Krasicki ****.

W grze brały udział różne szkoły SP4, SP3, SP1 i szkoła z Kraszewa.

Klasa 4b została podzielona na dwie grupy (Parówki 1,2,3 i Podstępni- tak nazwali swoje grupy). Zadaniem dzieci było szukanie kopert i rozwiązywanie zadań w nich zawartych.

Wszystkie grupy bardzo chętnie uczestniczyły w programie przygotowanym przez organizatorów. Z wielkim zaangażowaniem pracowali w swoich zespołach szukając odpowiedzi na rozwiązanie zadań. Zadania były dość trudne dotyczyły Lidzbarka Warmińskiego, życia i twórczości Ignacego Krasickiego i  Kopernika.

Uczniom bardzo podobała się forma gry i na pewno będą chętnie brali udział w kolejnych edycjach tej zabawy. 

Natalia Piszko

21-06-2022
9 czerwca 2022r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się  wyjątkowe spotkanie autorskie ze świetnie zapowiadającym się, młodym pisarzem Jakubem Józefowiczem z naszej szkoły
 
Więcej informacji - kliknij tu
21-06-2022
20-06-2022

 15 czerwca 2022r. uczniowie klas 4a, 5a, 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli w dniach otwartych koszar Wojska Polskiego z okazji Święta 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Uroczystość zaszczyciły władze samorządowe, kombatanci i zaproszeni goście. Podczas uroczystości zostali odznaczeni zasłużeni żołnierze, odbył się pokaz musztry paradnej drużyny z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, występ orkiestry wojskowej oraz pokaz działań wojennych.

Po części oficjalnej uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem żołnierzy, wejść do pojazdów przez nich używanych, dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać żołnierzem, a na koniec posilić się grochówką wojskową.

Wycieczka do Jednostki Wojskowej uświadomiła dzieciom, jak ważną rolę  pełni armia dla bezpieczeństwa naszego kraju.

 Lucyna Królikowska

© 2022 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.