Aktualności

08-12-2018

Świetlica szkolna wzięła udział w akcji charytatywnej ogłoszonej przez Fundację na rzecz dzieci z chorobami i wadami serca „Serduszko” i zorganizowała zbiórkę pluszaków , gier i innych zabawek, które zostały przekazane dzieciom ze Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Zwróciliśmy się z prośbą do rodziców i uczniów naszej szkoły o przynoszenie zabawek. Do akcji przyłączyły się również dzieci z naszego przedszkola. Zbiórka zabawek trwała do 30 listopada i przerosła nasze oczekiwania. Zebraliśmy kilka worków wspaniałych często nowych zabawek.                                                        

Wszystkim darczyńcom serdecznie  DZIĘKUJEMY!

08-12-2018

6 grudnia. Mikołajki. Ten dzień w klasie III a rozpoczął się ubieraniem choinki, dzieci pomagały również w dekorowaniu sali.  Potem nadszedł miły moment rozpakowania prezentów, w tym dniu każdy mógł sobie wybrać zajęcie wg własnych zainteresowań. Niespodzianką była wizyta Mikołaja w towarzystwie uczennic z gimnazjum. Słuchaliśmy piosenek o tematyce zimowej i świątecznej oraz obejrzeliśmy film o Mikołaju. Dziękujemy Mikołaju za prezenty!

08-12-2018

W naszej szkole od 1 października 2018 r. działa sala integracji sensorycznej. Pani Kasia Sosnowska - wykwalifikowana specjalistka z tego zakresu prowadzi w niej zajęcia dla uczniów.

Sala służy do prowadzenia różnych form pracy z dziećmi mającymi trudności z odbiorem i przetwarzaniem bodźców, jakie cały czas napływają do nich z otaczającego środowiska.  Znajdują się wśród nich osoby zarówno zbyt słabo jak i zbyt silnie reagujące na pojawiające się stymulatory. Ćwiczenia odbywające się w sali mają na celu pomóc uregulować właściwy odbiór sygnałow docierajacych do mózgu.

Wyposażenie sali stanowią sprzęty podwieszane, zabawki sensoryczne, specjalne klocki i piłki obciążeniowe. Wszystkie przedmioty służą do ćwiczeń mających na celu utrzymanie równowagi, zachowanie koordynacji, usprawnienie motoryki dużej i małej oraz planowanie ruchu danego zadania.

08-12-2018

Nasza szkoła dba o wszechstronny rozwój ucznia, dlatego aby uatrakcyjnić pobyt dzieci  w świetlicy szkolnej od października tego roku szkolnego zaproponowane zostały uczniom klas trzecich zabawy ruchowe osnute na przysłowiach prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej pod tytułem: „Na wszystko jest przysłowie”  – każde przysłowie to zabawa. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki na 7 godzinie lekcyjnej i  prowadzone są przez Annę Gess.

Opowiadanie dzieciom o przysłowiach z użyciem gier i zabaw ruchowych to dobry pomysł do integrowania oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych. Podczas gier  i  zabaw dzieci przyswajają sobie różne określenia. Przysłowia dostarczają niepowtarzalnych możliwości wielokierunkowego nauczania dzieci. Stanowią one dla kilkulatków istotną możliwość zapoznania się z barwnością języka ojczystego. Ułatwiają ponadto oswojenie się z  bogactwem życia społecznego, a także normami etycznymi. Gdy uczeń poznaje przysłowia, poznaje historię, zwyczaje i obyczaje obywateli ale również będzie rozwijać język poszerzając go o słowa, które są rzadko używane w współczesnym języku.

Przysłowia są bowiem mądrością narodu i ważnym źródłem do badań nad historią kultury, dlatego też każdy z nas powinien je znać.

 

08-12-2018
Grudzień to magiczny miesiąc. Wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny św. Mikołaja!
 Bo któż nie lubi dostawać prezentów?  Dzieci piszą do niego listy z prośbami o wymarzony prezent.. I w tym roku tradycji stało się zadość. Naszą klasę odwiedził Mikołaj. Grzeczne dzieci otrzymały prezenty, które Mikołaj zostawił na ławkach szkolnych, a Pani Monice napisał list z prośbą, aby zabrała nas do kina. Bardzo żałujemy, że nie mógł  na nas zaczekać, widocznie spieszył się do innych dzieci. No cóż, może za rok się spotkamy?
Ten dzień przyniósł nam  wiele radości. Z uśmiechami na twarzach otwieraliśmy prezenty od Mikołaja. 
To był dla nas miły i pełen niespodzianek dzień !

© 2018 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.