Aktualności

14-06-2024

Na początku czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Wybory Książek”. Jej celem było poznanie, jakie tytuły chcieliby widzieć w szkolnej bibliotece.

W maju br. szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na zakup nowych książek i sprzętu komputerowego do biblioteki szkolnej oraz na promocję czytelnictwa. Jednym z wymogów programu było zasięgnięcie opinii uczniów i rodziców w sprawie zakupów. Rodzice na ten temat mogli wypowiedzieć się na zebraniach,  a dla uczniów przygotowano akcję „Wybory Książek”. Inspiracją do jej zorganizowania był pomysł redakcji branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i zaangażowanie środowiska bibliotek szkolnych z całej Polski. Akcja miała na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. Akcja była apolityczna, oddolna, pozbawiona zewnętrznego finansowania. Każdy uczeń mógł zagłosować na maksymalnie trzy książki. W sumie wrzucono do urny 207 kart do głosowania. Wybory obsługiwała komisja złożona z członków aktywu bibliotecznego. Nad całością czuwał nauczyciel bibliotekarz.

11-06-2024

10 czerwca w Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku odbył się etap centralny Konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Jego celem jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego.

 W tym roku obowiązkową literaturą były następujące pozycje:

K. Trybulski „Krzyżacy”,

„Historia Warmii i Mazur. Od pradziejów do 1945 r.” Stanisława Achremczyka,

„Dziedzictwo ziem pruskich. Dzieje i kultura Warmii i Mazur” praca zbiorowa pod redakcją Izabeli Lewandowskiej.

 W konkursie wzięli udział uczniowie trzech województw: pomorskiego, kujawsko- pomorskiego i warmińsko- mazurskiego.

Konkurs otworzył dyrektor Muzeum. Po jego zakończeniu uczniowie i opiekunowie wraz z przewodnikiem zwiedzali wystawy w muzeum

 

 Nasi uczniowie w tym roku odnieśli wielkie zwycięstwo. Obydwaj chłopcy zostali laureatami. Zaszczytne I miejsce zajął Jakub Józefowicz 6b, a III miejsce Szymon Żuk 7b

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 Lucyna Królikowska

Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2024/2025 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się

 12 czerwca 2024r.

o godzinie 16.30

na holu głównym Szkoły Podstawowej nr 4
w Lidzbarku Warmińskim.

28-05-2024

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy zajęli czołowe miejsca w miejskim konkursie ortograficznym "Lidzbarskie dyktando" zorganizowanym przez Oranżerię Kultury:

Paulina Garwolińska – 4a - I miejsce
Natalia Gnat – 6a - I miejsce
Julia Karbownik – 6a - III miejsce
Eryk Baraniak – 8b - II miejsce
Tomasz Budziński – 8b - III miejsce

27-05-2024

23 maja 2024r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Piłkarski „Karoliada 2024”. W ten właśnie sposób uczciliśmy pamięć swojego Patrona,  Papieża Jana Pawła II – wielkiego miłośnika sportu.

Na uroczystość przybyli liczni goście, a wśród nich Starosta Lidzbarski Pan Dariusz Iskra, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Dorota Michalak, Dyrektorzy szkół z zarówno z Lidzbarka jak i okolic oraz wielka liczba kibiców. Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło przekazanie szkole portretu Papieża Polaka przez Panią Marię Mochnal, odchodzącą na emeryturę. – Chciałam, żeby pozostała po mnie trwała pamiątka w postaci obrazu naszego Wielkiego Patrona – przyznała wieloletnia pedagog szkolna.

- Spotykamy się dziś, aby uczcić pamięć naszego patrona – papieża Jana Pawła II poprzez sport – mówiła Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz otwierając tegoroczną Karoliadę. - To nasze tradycyjne Święto Szkoły. Karol Wojtyła Jako młody chłopak  grał na obronie albo stał w bramce. Gdy został papieżem, często przyjmował piłkarzy i innych sportowców na audiencjach i rozmawiał z nimi, gratulując im osiągnięć w dyscyplinach, które uprawiali. Sprawował nabożeństwa na wielkich stadionach i hipodromach. Podkreślał rolę sportu w kształtowaniu charakteru człowieka. Mówił:  Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić". Tak więc rozgrywki sportowe wydają się najlepszym sposobem, aby upamiętnić postać naszego Patrona. Dla nas wszystkich jest to osoba godna naśladowania, źródło niewyczerpalnych wartości, bez których trudno żyć i funkcjonować w społeczeństwie.

Pod koniec swojego wystąpienia  Pani Dyrektor życzyła wszystkim zawodnikom zdrowia, siły, wytrwałości i determinacji w osiąganiu sportowych celów.

W tegorocznej „Karoliadzie” wzięło łącznie 10 drużyn. Rozgrywki odbywały się w Miejskiej Hali Widowiskowo – Sportowej i na pobliskich Orlikach.

Wyniki turnieju:

Grupa młodsza
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim
IV  miejsce – Szkoła Podstawowa w Krawczykach


Grupa starsza
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim
IV miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Kiwitach
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Runowie

Królem strzelców został Jakub Hrynkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim
Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Szymon Gasperowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

© 2024 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.