25-05-2018

Organizatorami konkursu historycznego o zamkach gotyckich są Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”, Stowarzyszenie „Dom Warmiński”, Muzeum Zamkowe w Malborku. W tym roku etap półfinałowy  miał miejsce 17 maja w Urzędzie Miasta Lidzbark Warmiński.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego, obejmującego tereny dzisiejszej Polski północno- wschodniej. Szczególnej uwadze poświęca się powstanie i ekspansję Zakonu, organizację państwa zakonnego w Prusach, gospodarkę, wybitne postacie związane z historią zamków krzyżackich, stosunki polsko- krzyżackie.

Szkołę Podstawową nr 4  reprezentowało 5 uczniów. I miejsce zdobył Patryk Olejarczyk z kl. VII b. Bardzo dobre wyniki uzyskali także pozostali uczniowie, odbiegając zaledwie jednym punktem od zwycięzcy.

Jako zwycięzca I etapu, Patryk, będzie reprezentował naszą gminę w etapie centralnym, który w tym roku odbędzie się 7 czerwca w Malborku.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Lucyna Królikowska

25-05-2018

Miło nam poinformować, że 9 maja 2018 r. w czasie eliminacji rejonowych XXXVI Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją", które odbyły się w Lidzbarskim Domu Kultury wielki sukces odnieśli nasi uczniowie.

Amelia Raszewska z kl. III c zajęła I miejsce i będzie reprezentowała nasze miasto na konkursie wojewódzkim, który odbędzie się 29 maja 2018 r. w CEIiK w Olsztynie. Natomiast Eryk Baraniak z kl. II b zajął III miejsce. Nasi recytatorzy występowali w kategorii młodszej obejmującej uczniów klas I - III.

Amelce i Erykowi serdecznie gratulujemy!

(wk)

„Jest rok 964. Książę Mieszko obraduje ze swoimi doradcami o przyszłości kraju…”.  Tak zaczęło się przedstawienie pt. ,,Skąd nasz ród” wrocławskiego teatru ARTENES, skonstruowane w oparciu o najstarsze teksty polskie,  między innymi Galla Anonima, J. I. Kraszewskiego oraz fragmenty podań.

Postać  prostego wędrowca, pod którym skrywał się Mieszko, stała się pretekstem do przybliżenia uczniom naszej szkoły legend mówiących o powstaniu państwa polskiego.  Aktorzy, wcielając się w postaci Lecha, Czecha i Rusa oraz  Piasta Kołodzieja, ukazali najważniejsze wartości polskiego narodu. Przypomnieli, jak istotne są dla nas godło i  flaga- symbole narodowe, gościnność i obyczaje-cechy, którymi odznaczać się powinien każdy Polak.

Spektakl był dobrze przyjęty przez młodych widzów, głównie dzięki wyrazowi artystycznemu i efektom zastosowanym w przedstawieniu.

21-05-2018

10 maja 2018r. uczniowie klasy IVc czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy IIa. Drugoklasiści z zainteresowaniem słuchali utworów literatury dziecięcej znanych i mniej znanych autorów, po czym odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów klasy IVc. Pięknym czytaniem wykazali się : Hanna Kołodziejczyk, Wiktoria Furgała, Magda Brzezińska, Zuzanna Żamejć, Łukasz Wołodźko i Karolina Jachimowicz. Wychowawczyni klasy IIa – Renata Urmanowicz serdecznie dziękuje uczniom za włączenie się w realizację innowacji pedagogicznej „Czytanie daje moc”.

© 2018 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.