16-10-2019

Milena Lipkiewicz - uczennica kl. VI c reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Konkursu Krasomówczego, który odbył się 16 października 2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Milenka na konkursie zaprezentowała tekst "Zapraszam do Glotowa". Do występu przygotowywała ją p. Janina Borkowska.

15-10-2019

Uczeń kl. VII b Igor Łagocki został doceniony za swoje liczne sukcesy i podczas XIV Powiatowych Spotkań z Talentem otrzymał nagrodę od Starosty Lidzbarskiego.

11-10-2019

4 października 2019 r. o godz. 12.00 hol naszej szkoły wypełnił się gwarem dziecięcych głosów. Przyszli tu nasi pierwszoklasiści z rodzicami, by przeżyć jeden z najważniejszych dni w szkole – ślubowanie. Hasło tego ważnego wydarzenia „Ahoj szkolna przygodo !” było bardzo zachęcające, bo któż nie chciałby przeżyć niezwykłej przygody już na początku swojej edukacji.

Uczniów klas pierwszych i zaproszonych goście powitali ubrani w stroje marynarskie ósmoklasiści. To oni zabrali ich na pokład wspaniałego statku i wyruszyli z nimi w niezwykły rejs, podczas którego musieli udowodnić, że są prawdziwymi marynarzami, godnymi miana uczniów naszej szkoły. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zasad panujących w szkole oraz zasad bezpieczeństwa drogowego. Publiczność była zachwycona tańcem pierwszaków z wykorzystaniem bum bum rurek.

W trakcie rejsu nikt nie wypadł za burtę i do portu, czyli SP 4 wszyscy dopłynęli cali i zdrowi. Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz z wielką radością przyjęła dzieci do grona uczniów naszej szkoły.

Agnieszka Montewka

Agnieszka Wasilewska

08-10-2019

Nasza szkoła w dniu 4 października 2019 r. uczestniczyła w akcji

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

organizowanej pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz nauczycieli.

Akcja zorganizowana została dla uczniów klas IV - VIII.

Zostały utworzone cztery trzy osobowe komisje egzaminacyjne.

Uczeń wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.

Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Do egzaminu przystąpiło 204 uczniów, chcący sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia zdało 121, nie zdało 83.

Dziękuję za udział w zabawie.

Anna Dudek - Tkaczuk

23-09-2019

19 września uczniowie naszej szkoły mogli spotkać się w z wybitnym grafikiem i ilustratorem Szymonem Telukiem, który tego dnia prowadził dla lidzbarskiej młodzieży warsztaty komiksu z elementami karykatury.

Reportaż z warsztatów kliknij tu

© 2019 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.