Aktualności

11-10-2018

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.

14 października  to szczególny dzień – święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, pracowników obsługi i tych, którzy szkołę prowadzą i nadzorują .  Z tej okazji w czwartek 11 października 2018 r. klasa VI B przygotowała apel i krótki program artystyczny.  Dzieci poprzez swój radosny śpiew, taniec, odgrywane role oraz życzenia wyraziły swoją wdzięczność za przekazywaną wiedzę i trud w kształtowanie ich serc i umysłów.

Iwona Moniuszko

 

10-10-2018

W szkole też jest fajnie  :-) Rozwijamy myślenie logiczne, spostrzegawczość oraz trenujemy naszą cierpliwość.

Uczniowie klasy III b świętowali Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały miłe i smaczne niespodzianki swoim kolegom.

08-10-2018

5 października 2018 r. uczniowie klasy VII b, wraz z opiekunami, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Izby Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu. Już na samym początku pan Józef Zysk,  właściciel lokalnego muzeum, przywitał nas jako marszałek, ubrany w mundur z epoki. Przy dźwiękach melodii wojskowych  odbyła się odprawa wojskowa. Poczuliśmy się jak prawdziwi żołnierze. Następnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a jeden z uczniów wciągnął flagę biało- czerwoną na maszt. Po uroczystym wstępie, rozpoczęliśmy zwiedzanie. W kolejnych salach oglądaliśmy pamiątki dotyczące życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego. Wśród licznych, szczególnie zainteresowały nas przedwojenny portret  Naczelnego Wodza,  plany bitwy warszawskiej, meldunki i rozkazy dowództwa w wojnie 1920r.,  gniazdo symbolizujące Polskę i bronione przez żołnierzy, szachy, w które grał Józef Piłsudski podczas uwięzienia w twierdzy w Magdeburgu, cegła z kościoła w Paproci Wielkiej, gdzie brał ślub z pierwszą żoną Marią, liczne zdjęcia i dokumenty.

Pan Józef Zysk opowiadał nam ciekawe historie związane z oglądanymi zabytkami i życiem marszałka, państwowym i prywatnym. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu.

Po tej historycznej podróży, przyszedł czas na ognisko i zabawę. Grilowane kiełbaski i jabłka wyjątkowo smakowały na świeżym powietrzu. A jeśli dodać do tego, że dopisała piękna pogoda, to możemy uznać, że był to wspaniały wyjazd.

Lucyna Królikowska

05-10-2018

5 października 2018r.odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Apel rozpoczął się częścią artystyczną nawiązujacą do znanego programu telewizyjnego.  Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, dziewczynki zaprezentowały układ taneczny, a chłopcy przebrani za kucharzy stworzyli „orkiestrę” grającą na  łyżkach, pokrywkach i innych przedmiotach kuchennych. Po złożeniu ślubowania uczniowie zostali uroczyście pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Elżbietę Aleksandrowicz i Panią Wicedyrektor Dorotę Moniuszko. Następnie przeszli przez Bramę Mądrości, która symbolizuje przyjęcie ich do grona społeczności Szkoły Podstawowej  nr 4 im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim.                                                                 

Uroczystość dostarczyła wielu wzruszeń zarówno rodzicom, gronu pedagogicznemu  i zaproszonym gościom. Swoją obecnością zaszczycił ją również Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Pan Jacek Wiśniowski, który życzył uczniom sukcesów w  nauce oraz wręczył upominki. Po uroczystym apelu wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Krystyna Żuk

03-10-2018

W piątek 28 września 2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka zorganizowany przez dziewczynki z klasy IVc. Uczennice złożyły życzenia dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Uczniowie byli zachwyceni życzeniami i upominkami w postaci cukierków.                      

Dzień Chłopaka!

Z tej okazji składamy

serdecznie życzenia

wszystkim chłopcom

tym dużym i tym małym.

Życzymy wam

abyście byli

pomocni jak komputer

szybcy jak japoński skuter,

sympatyczni jak maskotka

i słodziutcy

jak szarlotka!

Wiele uśmiechów,

a mało złości,

jak najmniej smutków

dużo radości!

© 2018 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.