Aktualności

Jak co roku uczniom  zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński  znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej będzie przysługiwało stypendium socjalne.
Wnioski można składać od 1 września do 15 września 2020 r. w Centrum Usług Wspólnych w Lidzbarku Warmińskim.
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 528 zł netto.
W załączeniu wniosek.

WDZIĘCZNOŚĆ OD ŚWIĘTA I NA CODZIEŃ 22.12.2020r.

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt, to najpiękniejszy okres w roku sprawiający wyjątkową atmosferę.

Zajmujemy się przystrajaniem otoczenia, świerków, stołów, przygotowywaniem świątecznych potraw.

W tym roku postanowiliśmy zadbać też o duszę. Upiększyć też nasze samopoczucie. Zaproponowałam uczniom wysyłanie

GWIAZDEK WDZIĘCZNOŚCI Ozdoby duszy

W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi”.

~ David Steindl-Rast

Gwiazdki krążyły pomiędzy uczniami jaki i nauczycielami naszej szkoły.

Oczywiście przekazywane były w mailach, czatach i sms-ach.

 

„Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje”.

~ Troy Amdahl

Poza krążącymi gwiazdkami, był też czas na zdobienie kart świątecznych i redagowanie życzeń. Czas, aby pokazać swoją kreatywność, zdolności i chęć udziału w życiu szkoły. Piękne kartki świąteczne wraz z życzeniami przesłali uczniowie:

*Karolina Jachimowicz kl. 7c “Mikołaj”

*Amelia Raszewska kl.6c “Życzenia na tablicy”

*Gabriela Olejnik kl.7b Skarpetki Mikołaja”

*Alan Stec kl.5a “7 Gwiazdek”

*Gabriela Siedlecka kl.6c “ Merry Christmas

*Damian Kalata kl.8b “ Życzenia”

*Kacper Pawlak kl. 5a “Życzenia”

*Tomasz Budziński kl. 5b “ Renifer”

*Alicja Bakuła kl.6c “Prezentacja”

*Oliwier Pogorzelski kl. 1a “Korkowa choinka”

*Paulina Garwolińska kl. 1a “ Choinka”

 

 

Nie zapomnieliśmy o kolędowaniu. Kolędy i pastorałki w wykonaniu solowym, zespołowym i instrumentalnym zaprezentowali nam:

*Oliwier Pogorzelski kl. 1a

*Zofia Bartczak kl.1a

*Eryk Baraniak i bracia kl. 5b

*Gabriela Olejnik i Gabriela Swyd kl. 7b

*Ula Jusis kl. 4a

*Maja Lewczyszyn kl. 4b

*Jakub i Natalia Gnat kl. 4a i 3a

*Michał Raszewski kl.5b

Wszystkie karty świąteczne z życzeniami były bardzo ciekawe, wymagały dużo pracy i dobrych pomysłów. Kolędy zaśpiewane i zagrane z wkładem wielkiego zaangażowania i serca. Prace i kolędy umieszczone zostały na stronie internetowej szkoły oraz facebook. Autorzy prac i wykonawcy zostaną nagrodzeni. Zapraszam do galerii.

DUŻO ZDROWIA, WDZIĘCZNOŚCI I RADOŚCI W SERCU

życzy opiekun Samorządu Uczniowskiego SP4

Mirosława Fesnak

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

21-12-2020

25 grudnia będziemy przeżywać Święta Narodzenia Pana Jezusa. Dzieci naszej szkoły wyrażają to oczekiwanie poprzez swoje prace. Wszystkim uczniom, którzy podjęli się pracy i wprowadzają nas w świąteczny klimat  dziękujemy.

Życzymy, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, w naszym życiu każdego dnia. Niech te Święta będą przeżywane w radości, pokoju i miłości.

 

Emilia Mejka

Iwona Moniuszko

 Gorąco zachęcamy Rodziców, Uczniów i Nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie na 11 listopada i wsparcia Julki #dyktandona11listopada #pomaganieprzezpisanie #julkakudłatasma1 #przyspieszamy_zbiorke_julki

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

11 listopada będziemy świętować 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Burmistrz Miasta ogłosił konkurs z nagrodami  na najciekawszy film pod hasłem „Świętujemy Niepodległą”.

W konkursie bierze udział Przedszkole nr 6 w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim. Nasz film zostanie udostępniony na profilu Urzędu Miejskiego na Facebooku w dniu 11 listopada o godz. 10.00. Głosowanie będzie trwało do 16 listopada do godz. 10.00.

Ponieważ wygra ten film, który zbierze najwięcej polubień, gorąco prosimy Rodziców, Nauczycieli i Uczniów zarówno ze szkoły jak i przedszkola O POLUBIENIE NA FACEBOOKU FILMU PRZYGOTOWANEGO PRZEZ NASZE PRZEDSZKOLE -  „SZÓSTECZKA”!!!

09-11-2020

W ramach XX Dni Papieskich odbył się Warmiński Konkurs Plastyczny Jana Pawła II pod hasłem „Totus Tuus – spotkania z Maryją Jana Pawła II” pod patronatem Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego, pana Gustawa Marka Brzezina oraz Arcybiskupa Archidiecezji Warmińskiej, Józefa Górzyńskiego.
Miło jest nam poinformować, że wśród nagrodzonych prac znalazły się prace naszych uczniów:

 

kl. I-III
 

II miejsce – Zuzanna Godlewska kl II B

Wyróżnienie – Gabriela Łatacz kl. III B

 

kl. IV-VIII

III miejsce – Natalia Daniluk kl IV B

© 2021 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.