Aktualności

26-06-2020

26 czerwca 2020 roku zakończyliśmy rok szkolny 2019/20. Uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym  i miała skromniejszy wymiar niż w ubiegłych latach. A wszystko to z powodu pandemii. Niemniej jednak uczniowie w maseczkach i rękawiczkach stawili się licznie po odbiór świadectw i nagród oraz po to, by ostatni raz przed wakacjami spotkać się z wychowawcami i nauczycielami i podziękować im za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Główna uroczystość, na której pożegnano uczniów klas ósmych odbyła się  z udziałem Burmistrza Miasta Pana Jacka Wiśniowskiego w Miejskiej Hali Widowiskowo-  Sportowej przy ul. Polnej. Po przemówieniu Pana Burmistrza głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz. Zwracając się do absolwentów powiedziała: „Zakończenia bywają smutne, ale są potrzebne. Przecież gdyby nie one, nic by się nigdy nie mogło zacząć. Jesteście już gotowi do podjęcia kolejnego etapu. To tak, jak z piękną książką. Gdy zaczynasz ją czytać, nie chcesz, żeby się skończyła. Ale świat ma Wam do przekazania tyle wspaniałych opowieści!”

Po jej słowach nastąpiła ceremonia wpisania się uczniów wyróżniających się wysoką średnią do Złotej Księgi Absolwentów.

Swoje podpisy mieli zaszczyt złożyć:

Mateusz Jankowski – średnia 5,78
Maja Szamszon – średnia 5,72
Wiktoria Wojciechowska – średnia 5,67
Zuzanna Chycińska – średnia 5,61
Łukasz Królikowski – średnia 5,50
Mateusz Leśkiewicz – średnia 5,33
Monika Moniuszko – średnia 5,22
Cezary Brodowski – średnia 5,17
Zuzanna Wieczorek – średnia 5,17
Kalina Pieniuk – średnia 5,12
Hubert Orłowski – średnia 5,06
Maciej Mihal – średnia 5,00
Magda Rawińska – średnia 5,00

Statuetkę Najlepszego Ucznia zdobył Mateusz Jankowski z kl. VIII b. Najlepszego Sportowca – Magda Rawińska także z VIII b. Zaś Statuetki Czerwonej Róży powędrowały w ręce uczennic kl. VIII a – Aleksandry Gawryś i Patrycji Palarczyk.

Na zakończenie  nastąpiło rozdanie nagród za konkursy przedmiotowe i świadectw ukończenia szkoły. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Pieśni Szkoły i spotkania z wychowawcami. Nie obyło się bez łez wzruszenia.

Wszystkim uczniom życzymy miłych, udanych i bezpiecznych wakacji!

W maju br. uczennice naszej szkoły: Zuzanna Chycińska, Wiktoria Wojciechowska z klasy VIIIa oraz Kalina Pieniuk z klasy VIIIb, brały udział w przyrodniczym konkursie dendrologicznym dla szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Tegoroczna edycja konkursu, zorganizowanego przez W-MODN ECEE w Elblągu wpisała się w rok absolutnie niezwykły pod wieloma względami. Po pierwsze rok 2020 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin (a główny cel konkursu to poszerzenie wiedzy na temat dendroflory polskiej i europejskiej)  a po drugie - pandemia. Z tego względu  konkurs został przeprowadzony za pomocą narzędzi online. Po trzech etapach w kategorii drużynowej dziewczęta zajęły IV miejsce (na 7 drużyn finałowych). Natomiast Zuzia Chycińska po finale ustnym zajęła wysokie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.


Grażyna Kowalska

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 - 5.06. 
 
Wyniki dla kategorii: ŻACZEK
Grzegorz Dec II b – bardzo dobry
Jakub Józefowicz II b – wyróżnienie
Maria Bałuch II b - wyróżnienie
Wyniki dla kategorii: MALUCH
Nikola Rożnowska III b – wyróżnienie
Jakub Gnat III a – wyróżnienie
Eryk Baraniak IV b – wyróżnienie
Wyniki dla kategorii: BENIAMIN
Wiktor Rekść V a – wyróżnienie
Wyniki dla kategorii: KADET
Kinga Dryzelenko VII a - wyróżnienie
Mateusz Jankowski VIII b - wyróżnienie
 
Wszystkim gratulujemy
 
Szkolny Koordynator Konkursu
Anna Dudek - Tkaczuk
09-06-2020

Miło nam poinformować, że w XXIV Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto
„Życie bajką jest” z tegorocznym tematem przewodnim „Bajkowe Czary-Mary” nasi uczniowie zajęli:

I NAGRODA:
Amelia Raszewska, kl.V c za wiersz „Magiczne kwiaty”;

II WYRÓŻNIENIE:
Eryk Baraniak, IV b za utwór ,,Sarenka Sara".

Gratulujemy sukcesu!

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w powyższym konkursie serdecznie dziękujemy i liczymy na zaangażowanie w kolejnych latach.

Poniżej kilka poetyckich refleksji p. Anny Wojtowicz-Raszewskiej, mamy Amelki, zdobywczyni I nagrody na temat utworu córki:

Świat, który nas otacza, kryje magię w najmniejszych, najdrobniejszych zakamarkach. Jedynie nieliczni, obdarzeni wrażliwością i umiejętnością uwagi są w stanie dostrzec  czar ukryty w szumie wiatru, który szepcze słowa kołysanki leśnym stworzeniom czy pąkom kwiatów, które swym zapachem i pięknem koją zmysły strudzonych chaosem rzeczywistości. I tak jak w wierszu Amelki magia jest na wyciągnięcie dłoni, wystarczy tylko podejść bliżej, spojrzeć na koziołka, który z szacunkiem podchodzi do darów ziemi, gdzie :

Róże i fiołki to kwiaty magiczne
Róże gotują zupy przepyszne.
A fiołki?
[…………..]
Śpiewają, tańczą – och, czego nie robią?

 Tak czasem na chwilę stanąć…, docenić…, posłuchać...obudzić w sobie umiejętność dostrzegania, bo gdy:

[…] wieczór nadejdzie
i dąb zrzuci niektóre żołędzie,
kwiaty się układają, by odpocząć,
melodii słuchają…

I to, co może przynieść nowy dzień, biorą z nadzieją , energią,  pokorą i wiarą w istnienie, którego nikt nie waży się dotknąć, naruszyć, zdmuchnąć, wyrwać...

Wojewoda warmińsko-mazurski oraz kurator oświaty przesłali do naszej placówki list z podziękowaniami za działania całej społeczności szkolnej na rzecz upamiętnienia postaci św. Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin.

Aby przeczytać list kliknij tu

© 2020 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.