Świąteczna zbiórka

W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, wolontariusze z klubu ,, Wielkoduszki” postanowili zorganizować na terenie naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego świąteczną zbiórkę na rzecz mieszkańców placówki Opiekuńczo – Wychowawczej ,, Mój Dom” w Ornecie.

Zaproponowali, aby zbierać rzeczy rozwijające rozmaite talenty i kreatywność obdarowanych.

Uczniowie, przedszkolaki oraz rodzice naszych podopiecznych, po raz kolejny udowodnili swoją postawą, że mają wrażliwe, ,,otwarte’’ serca i nie są obojętni na potrzeby innych ludzi. Hojnie wsparli naszą inicjatywę i podzielili się z dziećmi przyborami szkolnymi, książkami, artykułami sportowymi, grami, zabawkami, a nawet sprzętem grającym.

Członkowie  szkolnego wolontariatu pozbierali wszystkie dary, posegregowali je tematycznie, popakowali i przekazali pomocnikowi św. Mikołaja, aby  jak najprędzej dostarczył je pod wspomniany wyżej adres.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, a najlepszym tego wyrazem niech będą słowa Janusza Korczaka, który uważał, że: ,,kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Opiekun wolontariatu

Wioletta Grudzińska