Bezpieczeństwo w lesie

19 maja klasa V „b” wybrała się do lasu, w Nowej Wsi. Celem wycieczki było zapoznanie się z pomnikami przyrody oraz chronionymi roślinami i zwierzętami w lasach Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo w lesie. Na wycieczkę do lasu warto zabrać odpowiednie obuwie, plecak z napojem i prowiantem, telefon komórkowy, urządzenie GPS. Gdy wędrujemy przez las wiosną należy zwrócić szczególną uwagę na komary i kleszcze. Aby uniknąć spotkania z kleszczem warto użyć odstraszających płynów. W lesie również możemy spotkać się z dzikiem. Zwierzęta bywają niebezpieczne, gdy bronią swoich dzieci. Jeśli do takiego spotkania dojdzie, najlepiej cicho i spokojnie zejść im z drogi.
            Wycieczkę do lasu zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Serdecznie dziękujemy Panu H. Znamierowskiemu za zaproszenie i miłą gościnę.