Ślubowanie uczniów klas pierwszych

7 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Jak co roku był to bardzo uroczysty dzień dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Apel rozpoczął  się pokazem umiejętności naszych pierwszaków. Występ został nagrodzony gromkimi  brawami oraz słodyczami. Tradycyjnie po złożeniu ślubowania i pasowaniu uczniowie przeszli przez Bramę Mądrości, która symbolizuje przyjęcie najmłodszych do grona  społeczności szkoły. Do integracji i lepszego samopoczucia najmłodszych na pewno przyczynił się udział w apelu uczniów ze starszych klas. Swoja obecnością zaszczycił nas Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Pan Jacek Wiśniowski, który życzył uczniom osiągnąć w nauce i w rozwoju społecznym. Po uroczystym apelu wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. W myśli powiedzenia: "Każda współpraca się opłaca" a szczególnie jeżeli chodzi o naukę i wychowanie dzieci możemy stwierdzić, że dzięki połączeniu wysiłków pierwszy sukces mamy za sobą.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz wychowawczynie klas pierwszych serdecznie dziękują Rodzicom, Nauczycielom i uczniom klas starszych za udział w przygotowaniu tej pięknej i wzruszającej uroczystości.

Renata Urmanowicz