Kartki i serduszka dla zakochanych

Dzień po oficjalnych Walentynkach (przypadały w niedzielę) obchodziliśmy Święto Zakochanych w naszej szkole. Przygotowania do niego trwały cały ubiegły tydzień. Przygotowano mnóstwo kartek walentynkowych i serduszek z cytatami literackimi.

15 lutego już od rana w głównym holu szkoły ustawiono specjalne stoisko, na którym można było zaopatrzyć się w okolicznościową kartkę lub serduszko i wysłać ją ukochanej osobie, bowiem przez cały dzień działała poczta walentynkowa dostarczająca odbiorcom wypisane życzenia. Wielu uczniów również przynosiło samodzielnie wykonane laurki; niektóre były bardzo piękne. Widać było, że staranność ich wykonania świadczyła o szacunku dla adresata.

Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, malowano na twarzy czerwone serduszka.

Prowadzeniem stoiska i roznoszeniem walentynek zajmował się sztab uczniów z aktywu bibliotecznego. Działali bardzo sprawnie, tak iż w tym roku wysłano więcej kartek i serduszek niż w ubiegłym.