Nasze jasełka

17 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe.

Wraz z Małym Księciem próbowaliśmy zobaczyć, jak  wygląda życie współczesnych dzieci, młodzieży i dorosłych do których przyszedł Król Miłości i Pokoju. Jak ludzie odwdzięczają się swojemu Królowi za Jego Miłość? Poszczególne sceny przedstawiały ludzkość zabieganą, rozbawioną, niemającą czasu na chwilę zadumy, przemyślenia co jest w życiu najważniejsze.

Mały Książę  pokazał nam, że "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, że dobrze się widzi tylko sercem”. W życiu liczy się tylko miłość a Święta Bożego Narodzenia są po to

- aby nad tobą wciąż świeciła gwiazda.

- abyś się nie dał zamknąć w jarzmie codziennego życia. Po to są święta:

- abyś miał właściwe spojrzenie na swoje cierpienia, upokorzenia, krzywdy, których doznajesz.

-abyś zobaczył w blasku swoją pracę, rodzinę, obowiązki.

-aby nad szopą twoich spraw codziennych nie zgasła gwiazda

-aby w twoich oczach i sercu na nowo zapłonął blask dobra i miłości Po to są święta, Wigilia, opłatek – abyś odnalazł Boga i uwierzył w Jego Miłość”.

Jasełka przeplatane były pięknym śpiewem kolęd w wykonaniu naszych uczniów oraz grą na skrzypcach.

Wszystkim aktorom i osobom wspierającym nas w przygotowaniu Jasełek serdecznie dziękujemy.

Katechetki

Renata Hołowienko