Wystawa Dla Niepodległej

11 listopada 1918r- odzyskanie niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli. Nazywane Świętem Radości. W tym dniu Józef Piłsudski objął naczelne dowództwo nad wojskiem polskim. W tym dniu zakończyła się I wojna światowa. 11 listopada jest więc także elementem integracji Polski z sojusznikami zachodnimi

Ojcowie Niepodległej Polski- to pierwsza część wystawy. Znalazły się na niej sylwetki twórców państwowości polskiej: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński, Ignacy Jan Paderewski, Józef Haller, Wincenty Witos. W dalszej kolejności przedstawione zostały walki Legionistów w I wojnie światowej oraz przejmowanie władzy przez Polaków w 1918r.

Wystawa przybliżyła uczniom okoliczności, w jakich formowało się państwo polskie i jej bohaterów.

Lucyna Królikowska