Dzień Ziemi 2022

Głównym celem tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych ze współczesną ekologią naszej rodzinnej lidzbarskiej ziemi.  Była to również doskonała okazja do przedstawienia młodzieży i przedszkolakom zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi. Ten dzień uznawany jest za jedno z największych wydarzeń obywatelskich na świecie.

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią  przygotowali przedstawienie, w którym

ukazali zaniedbania wobec Ziemi oraz sposoby jej ratowania. Zwrócili szczególną uwagę na tereny nam najbliższe, okolice Lidzbarka Warmińskiego. Uczniowie klas byli poprzebierani za 4 główne żywioły: ogień, wodę, powietrze, ziemię. Gośćmi tej uroczystości były także dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Nr 6, gdyż  szkoła wychodzi z założenia, że najlepiej edukować od najmłodszych pokoleń. Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.