Taneczny sukces Amelki

Amelia Rokicka - uczennica klasy V a naszej szkoły odniosła ogromny sukces w III Ogólnopolskim Turnieju Solistów i Duetów "Mistrz Tańca", który odbył się 22 października 2016 roku w Łebie.

Występowała solo w przedziale wiekowym 9-11 lat. Zajęła II miejsce w kategorii  Hi - Hop, II miejsce w tańcu nowoczesnym oraz III miejsce w kategorii Jazz Dance i III miejsce w innych formach tańca. Jak na imprezę ogólnopolską, w której występuje kilkaset osób, to naprawdę wielkie wyróżnienie!

Turniej taneczny organizuje m.in. Agencja Artystyczna "Bravo" i Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca Nowoczesnego. Uczestnicy występują w 15 kategoriach tanecznych takich jak: Disco, Hip-Hop, House, Dancehall i wielu innych. W Łebie swoje talenty taneczne zaprezentowało ponad 300 uczestników z całej Polski m.in. z takich miejscowości jak: Płock, Malbork, Gdańsk, Świnoujście czy Szczecin. Amelka pojechała na tę imprezę jako jedyna z Lidzbarka Warmińskiego. Przywiozła z turnieju pamiątkowe medale i  dyplomy. Jury doceniło u niej stosowaną technikę, odpowiednio dobrany strój, różnorodność prezentowanych figur oraz rekwizyty. (wk)