Dzień Papieski w naszej szkole

16 października 1978 r. to dzień, w którym ogłoszono wybór księdza kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wybitna postać, autorytet, poeta, aktor, święty.

Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski, jak również pierwszym po 455 latach (od czasu pontyfikatu Hadriana VI) biskupem Rzymu niebędącym Włochem.

Tegoroczne hasło Dni Papieskich brzmi „Nie lękajcie się”. „Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat.

W ramach obchodów Dni Papieskich 19 października odbył się uroczysty apel poświęcony Patronowi naszej szkoły. Było to spotkanie, na którym przybliżaliśmy sobie postać naszego Rodaka.  Nie zabrakło również radosnego śpiewu i tańców, które prowadzili uczniowie kl VII A, VIII A, VIII C.

Na  godzinach wychowawczych i katechezie nauczyciele  przekazywali wiedzę o Janie Pawle II. Uczniowie wykonywali papieskie chorągiewki oraz plakaty informujące o życiu  Patrona naszej szkoły. Jeden z uczniów kl IV A Błażej  przygotował i poczęstował swoich rówieśników kremówkami, które sam wykonał w domu. Dzień ten przeżylismy w bardzo radosnej atmosferze.

Uczniom:
Błażej Mejka kl IV A
Marta Kozłowska kl VIIa
Gabriela Swyd kl VIIIa
Wiktoria Furgała kl VIIIc
Milena Lipkiewicz kl VIIIc
Mateusz Tomaszewicz kl VIIIc
Magda Brzezińska kl VIIIc
Paulina Kwiatkowska kl VIIIc
Zuzanna Żamejć kl VIIIc
Hanna Kołodziejczyk kl VIIIc
Martyna Wójtowicz VIII c
Jakub Próchnicki kl VIIIc
Julia Powideł kl VIIIa
Laura Otyś kl VIII c
Karolina Jachimowicz kl VIIIc
Szymon Ślesicki kl VIIIc
Łukasz Wołodźko kl VIIIc

dziękujemy za wielkie zaangażowanie w przygotowanie apelu i radość jaką dzielili się z rówieśnikami.

Iwona Moniuszko
Renata Hołowienko