Ukończyliśmy "Maraton literacki"

Zagorzali czytelnicy z naszej szkoły wzięli udział w "Maratonie literackim" który odbył się w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Trzynaścioro uczniów z kl. IV - VI zwycięsko ukończyło ten półtoragodzinny, niezwykły maraton zorganizowany w przededniu  Światowego Dnia Książki.

Święto obchodzone jest 23 kwietnia i swój rodowód wywodzi z początku XX wieku. Narodziło się w odległej Katalonii i jest pomysłem wydawcy z Walencji. Okazało się ono bardzo potrzebne, bo z czasem cały świat je uznał i uhonorował. Polska uczestniczy w nim od 2007 roku, promując w tym dniu czytelnictwo oraz ochronę praw autorskich i własność intelektualną. Już Cycero widział, że ,,Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetni w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach''.