Przyjazny dzwonek

Samorząd uczniowski i grono pedagogiczne  szukali rozwiązania w walce z hałasem w szkole. Zauważyliśmy, że głośny dzwonek bardzo pobudza dzieci, a niektóre  z nich zakrywają uszy. Z chwilą kiedy do naszej szkoły dołączyły dzieci sześcioletnie,  myśleliśmy, jak stworzyć im w czasie przerw lekcyjnych warunki przyjemne, przytulne - takie jak panują w przedszkolu.

Pomysł zaakceptowała społeczność uczniowska. Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz postanowiła zakupić przyjazny dzwonek. Ciche, przyjemne melodie wygrywane przez urządzenie zostały przyjęte z entuzjazmem przez uczniów. Dbajmy o nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, nasze uszy są  dla nas ważne. Subtelna muzyka wycisza, nastraja do lepszej koncentracji i skupienia na lekcji.

Mirosława Fesnak