Wizyta w jednostce

5 października 2018 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami odwiedzili Jednostkę Wojskową 9. Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka w Lidzbarku Warmińskim. Wizyta odbyła się w ramach programu ,,Dla Niepodległej”. Ciekawym doświadczeniem okazała się wizyta w Sali Tradycji i Pamiątek Narodowych wyposażonej w bogate zbiory wojskowe. Uczniowie mieli niezwykłą możliwość nie tylko obejrzenia eksponatów muzealnych, ale również mogli je dotknąć i poznać ich zastosowanie- a wśród eksponatów znalazły się przedmioty liczące nawet blisko 100 lat.. Ponadto bacznie wsłuchiwali się w ciekawe opowieści kustosza tych pamiątek. Miłym akcentem wieńczącym wizytę było wspólne pamiątkowe zdjęcie przy popiersiu patrona i wpisy do księgi pamiątkowej.

Lekcja historii, jakiej byli słuchaczami, wzbogaciła ich o nową wiedzę oraz cenne wartości patriotyczne.