Wieści z klasy VI a

07.12.17r. uczniowie klasy VI a otrzymali z okazji mikołajek wyjątkowy prezent – wycieczkę do Olsztyna, w ramach której obejrzeli spektakl pt. ,,Piękna i bestia” w Teatrze Lalek, aktywnie uczestniczyli  w zajęciach w parku trampolin oraz mieli możliwość zakupienia dowolnego posiłku  w Galerii Warmińskiej.

Wyjazd okazał się trafionym prezentem, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną  w pamięci!

14.12.17r. udaliśmy się na lidzbarski zamek, aby obejrzeć inscenizację, której celem było przybliżenie  warmińskich zwyczajów związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia.

21.12.17r. udekorowaliśmy klasę, przygotowaliśmy odświętnie stoły, przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Później raczyliśmy się tradycyjnymi, postnymi daniami przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców.

Wysłuchaliśmy  kolęd, rozwiązywaliśmy quizy i przedstawialiśmy kalambury związane z tematyką bożonarodzeniową przygotowane przez uczniów.

Po Wigilii sprzątnęliśmy klasę i rozeszliśmy się do domów.

wych. W. Grudzińska