Edukacyjny spacer klasy V a

13.10.2016r. uczniowie klasy V a przyjęli zaproszenie pracowników Powiatowej Komendy Policji  w Lidzbarku Warmińskim i wraz z wychowawczynią, nauczycielką wspomagającą i panią pedagog, udali się na posterunek, aby uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w ramach ,,Otwartych Jednostek Policji”.

Przewodnikiem, a zarazem edukatorem, był pan policjant ds. nieletnich, który przybliżył uczniom pracę stróżów prawa, pouczył o grożących konsekwencjach za nieprzestrzeganie  i łamanie przepisów prawa oraz przypomniał zasady zachowania się
 w określonych,  życiowych sytuacjach.
    Później  wycieczkowicze spacerkiem udali się w stronę lidzbarskiego zamku, gdzie oczekiwał już pan przewodnik, który zaprosił na zwiedzanie obiektu. Duże wrażenie wywarły na dzieciach  i opiekunach niedawno udostępnione turystom i nowocześnie wyposażone zakątki zamku.
    Na koniec pracownicy zamku obdarowali wszystkich pamiątkami  oraz przekazali książki  do gabinetu polonistycznego w naszej szkole.
    Wielkie ukłony należą się p. J. Wróblewskiemu, który  zorganizował nam zwiedzanie zamku z przewodnikiem, a była to nie lada gratka!
                                                                                                    wych.  kl. V a W. Grudzińska