"Na straganie"

W ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” klasa II a przygotowała przedstawienie według wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Zostało ono zaprezentowane uczniom z klas I- III .Dzieci przygotowały również zagadki o warzywach i owocach. Za prawidłową odpowiedź widzowie otrzymywali jabłka.

Następnego dnia „na straganie” zorganizowaliśmy wystawę klasowych pisemek zachęcających do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz warzyw i owoców , zachęcaliśmy do jedzenia suszonych owoców, orzechów i pestek oraz przygotowaliśmy poczęstunek dla dzieci z klas I- III. Były to własnoręcznie przygotowane koreczki z warzyw i owoców. Poczęstunek cieszył się dużym powodzeniem i wszystko zniknęło z talerzy.

Krystyna Żuk