Ujarzmić cyberprzemoc!

8 czerwca 2016 r. delegacje klas V i VI podczas kolejnego turnieju profilaktycznego zmagały się z konkurencjami dotyczącymi cyberprzemocy, bo takie hasło przyświecało tegorocznym działaniom profilaktyczno - wychowawczym przygotowanym przez członków Szkolnych Zespołów – Profilaktyki i Wychowawczego.

W tym roku zmieniliśmy nieco formułę turnieju, gdyż do współpracy zaprosiliśmy p. pedagog Gimnazjum nr 2 - Annę Gess wraz z jej podopiecznymi z klasy III a . Goście, pod czujnym okiem pani Ani, świetnie sprawdzili się w roli pomysłodawców wielu konkurencji i zabaw oraz doskonale poradzili sobie z prowadzeniem imprezy.

W jury turnieju zasiedli m.in.: p. Anna Wójtowicz Raszewska - logopeda, gospodyni klasy IV b – Klaudia Sochacka i zastępca gospodarza klasy IV a – Dawid Jusis, którzy czuwali nad przebiegiem i oceną poszczególnych potyczek.

W przerwie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że I miejsce otrzymała drużyna z klasy VIb, II zajęła klasa VI a, III miejsce trafiło do zawodników z klasy V a, a IV zajęła grupa z klasy Vb.

Nagrody i dyplomy, które sponsorowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lidzbarku Warmińskim, uroczyście wręczyła p. dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę, gratulujemy wiedzy, sprawności fizycznej i mamy nadzieję, że wśród zgromadzonych na turnieju nigdy nie znajdzie się sprawca ani ofiara cyberprzemocy!

Pani A. Gess i jej podopiecznym serdecznie dziękujemy za życzliwość i fachową pomoc. Pragniemy, aby tak owocnie nawiązana współpraca była kontynuowana w następnych latach szkolnych.

Wioletta Grudzińska

Maria Mochnal