III Maraton Czytania

24 kwietnia uczniowie klasy III a uczestniczyli w III Maratonie Czytania w Oranżerii Kultury z okazji Światowego Dnia Książki. Tegoroczny maraton odbywał się pod hasłem „100x100”i miał na celu uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz utworzenie listy 100 najbardziej znanych i lubianych utworów literackich – poezji i prozy kojarzących się z Polską i szeroko rozumianą polskością.  Uczniowie słuchali i czytali wybrane fragmenty utworów literackich.   Po powrocie do szkoły zorganizowaliśmy klasowy maraton czytania. Uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty ulubionych książek.

Krystyna Żuk

Maraton każdemu z nas kojarzy się z biegiem na długim dystansie. Uczniowie klas IV b i IV c również pokonali długi dystans, jednak trasa ta wiodła ich przez utwory poświęcone Polsce.

23.04.2018r. z  okazji Światowego Dnia Książki oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wybraliśmy się do Oranżerii Kultury, aby uczestniczyć w  czytaniu tekstów różnych polskich autorów podejmujących tematykę patriotyczną. Wśród utworów wybranych przez uczniów znalazły się m.in. legendy, wiersze patriotyczne, fragmenty opowiadań. Padały nazwiska takich twórców jak: Cz. Janczarski, W. Bełza,  M. Konopnicka, I. Krasicki, K. I. Gałczyński, A. Mickiewicz.

Uczestnicząc w tym wydarzeniu,  przyczyniliśmy się do tworzenia listy stu najbardziej znanych i lubianych utworów literackich na setną rocznicę Niepodległej.

Sylwia Gnat