Dzięki staraniom radnego mamy wyposażenie wiaty edukacyjnej!

Dzięki staraniom pana Adama Brodowskiego – radnego miejskiego z okręgu osiedla Astronomów z budżetu obywatelskiego została sfinansowana wiata edukacyjna, która stanęła przy naszej szkole. W piątek 22 marca uroczyście przekazano jej wyposażenie w postaci gry terenowej koło wiedzy wraz z tablicą o tematyce ekologiczny quiz.

- We współpracy z panią dyrektor doszliśmy do wniosku, że odpowiednio wyposażona wiata edukacyjna  doskonale wpisze się w obraz otoczenia szkoły i jednocześnie będzie odpowiedzią na potrzeby uczniów – powiedział pan Adam Brodowski podczas uroczystego otwarcia. – Ma ona zatem dwa cele: dydaktyczno – wychowawczy oraz funkcjonalno – estetyczny. Jako mieszkaniec osiedla, ojciec dzieci, które uczęszczały do tej placówki i radny miejski uważam, że wokół lidzbarskiej „czwórki” tworzy się wspólnota ludzi, którym zależy, by szkoła się rozwijała.

Pani wicedyrektor Dorota Moniuszko podziękowała radnemu miejskiemu za wyjątkowy dar dla szkoły: - Jesteśmy wdzięczni za przekazane nam dziś wyposażenie wiaty edukacyjnej.  Posłuży ono wszystkim uczniom do poszerzania zdobywanej w szkole wiedzy i pogłębienia świadomości ekologicznej tak potrzebnej w dzisiejszych czasach.

Delegacja Samorządu Uczniowskiego obecna na uroczystości wręczyła radnemu miejskiemu kwiaty. Uczniowie wyrazili w ten sposób uznanie za pomoc w rozwijaniu ich zainteresowań przyrodniczych.