Zakończyliśmy rok szkolny 2019/20

26 czerwca 2020 roku zakończyliśmy rok szkolny 2019/20. Uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym  i miała skromniejszy wymiar niż w ubiegłych latach. A wszystko to z powodu pandemii. Niemniej jednak uczniowie w maseczkach i rękawiczkach stawili się licznie po odbiór świadectw i nagród oraz po to, by ostatni raz przed wakacjami spotkać się z wychowawcami i nauczycielami i podziękować im za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Główna uroczystość, na której pożegnano uczniów klas ósmych odbyła się  z udziałem Burmistrza Miasta Pana Jacka Wiśniowskiego w Miejskiej Hali Widowiskowo-  Sportowej przy ul. Polnej. Po przemówieniu Pana Burmistrza głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz. Zwracając się do absolwentów powiedziała: „Zakończenia bywają smutne, ale są potrzebne. Przecież gdyby nie one, nic by się nigdy nie mogło zacząć. Jesteście już gotowi do podjęcia kolejnego etapu. To tak, jak z piękną książką. Gdy zaczynasz ją czytać, nie chcesz, żeby się skończyła. Ale świat ma Wam do przekazania tyle wspaniałych opowieści!”

Po jej słowach nastąpiła ceremonia wpisania się uczniów wyróżniających się wysoką średnią do Złotej Księgi Absolwentów.

Swoje podpisy mieli zaszczyt złożyć:

Mateusz Jankowski – średnia 5,78
Maja Szamszon – średnia 5,72
Wiktoria Wojciechowska – średnia 5,67
Zuzanna Chycińska – średnia 5,61
Łukasz Królikowski – średnia 5,50
Mateusz Leśkiewicz – średnia 5,33
Monika Moniuszko – średnia 5,22
Cezary Brodowski – średnia 5,17
Zuzanna Wieczorek – średnia 5,17
Kalina Pieniuk – średnia 5,12
Hubert Orłowski – średnia 5,06
Maciej Mihal – średnia 5,00
Magda Rawińska – średnia 5,00

Statuetkę Najlepszego Ucznia zdobył Mateusz Jankowski z kl. VIII b. Najlepszego Sportowca – Magda Rawińska także z VIII b. Zaś Statuetki Czerwonej Róży powędrowały w ręce uczennic kl. VIII a – Aleksandry Gawryś i Patrycji Palarczyk.

Na zakończenie  nastąpiło rozdanie nagród za konkursy przedmiotowe i świadectw ukończenia szkoły. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Pieśni Szkoły i spotkania z wychowawcami. Nie obyło się bez łez wzruszenia.

Wszystkim uczniom życzymy miłych, udanych i bezpiecznych wakacji!

© 2020 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.