II Maraton Czytelniczy w Oranżerii Kultury

W półtoragodzinnym mentalnym biegu promującym czytanie, który odbył się nazajutrz po Święcie Książki w Oranżerii Kultury wzięło udział 15 uczniów z kl. IV a i V b, którzy zaprezentowali swoje ulubione fragmenty z książek. Zebrani na sali uważnie ich słuchali starając się "złapać" inspiracje do dalszych własnych lektur. Jak głosiło hasło maratonu, "zmierzyli się z odległością, zmierzyli się ze słowami, zmierzyli się ze sobą".

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ma swój rodowód w odległej Katalonii początku dwudziestego wieku i jest pomysłem wydawcy z Walencji. Okazało się ono bardzo potrzebne, bo z czasem cały świat je uznał i uhonorował. Polska uczestniczy w nim od 2007 roku, promując w tym dniu czytelnictwo oraz ochronę praw autorskich i własności intelektualnej.