Sukcesy naszych zawodników

11 września 2019 r. na Stadionie Miejskim drużyna naszej szkoły wzięła udział w Pikniku Lekkoatletycznym „Sportgeneracja” zorganizowanym przez Fundację Wychowanie przez sport, której prezesem jest Paweł Januszewski – mistrz Europy w biegu na 400 m. przez płotki. W imprezie wziął udział także Sebastian Chmara – dziesięcioboista, który zdobył tytuł halowego mistrza świata.

W zawodach lekkoatletycznych wzięli udział uczniowie z klas IV- Vi, którzy wystąpili w specjalnie przygotowanych przez Fundację koszulkach. Klasy czwarte w żółtych, piąte w niebieskich, a szóste w zielonych. Rywalizację otworzył wspólny bieg integracyjny, którego uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Potem zawodnicy próbowali swoich sił w różnorakich konkurencjach lekkoatletycznych.

Nasza szkoła odniosła w nich wiele sukcesów. Niekwestionowaną faworytką okazała się Dominika Radziwonik z kl. IV b, która wygrała bieg na 30 m., na 33 m. przez płotki i bieg na 2oo m. W tej ostatniej konkurencji w kategorii chłopców triumfował Gabriel Gołębiewski z kl. V c.  Mistrzynią klas szóstych w biegu na 33 m. przez płotki została Aleksandra Chycińska z kl. VI b. W sztafecie dziewcząt (12 x 200m) zajęliśmy drugie miejsce, a w identycznej sztafecie chłopców – trzecie.

Zespoły sztafetowe otrzymały puchary, a indywidualni zawodnicy – nagrody rzeczowe. - Jesteśmy dumni z naszych zawodników – powiedziała po imprezie pani Barbara Truszczyńska, jedna z osób, która przygotowywała naszych. I dodała: Lekkoatletyka jest uznawana za królową sportu. Ci którzy ją uprawiają mają świetny wstęp do każdej innej dziedziny sportu.

Należy podkreślić , że nasze miasto znalazło się w wąskim gronie miejsc, w których odbywa się Sportgeneracja obok takich ośrodków jak: Bydgoszcz, Warszawa, Płock i Słupsk.

(wk)

© 2020 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.