Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich

Organizatorami konkursu historycznego o zamkach gotyckich są Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”, Stowarzyszenie „Dom Warmiński”, Muzeum Zamkowe w Malborku. W tym roku etap półfinałowy  miał miejsce 17 maja w Urzędzie Miasta Lidzbark Warmiński.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego, obejmującego tereny dzisiejszej Polski północno- wschodniej. Szczególnej uwadze poświęca się powstanie i ekspansję Zakonu, organizację państwa zakonnego w Prusach, gospodarkę, wybitne postacie związane z historią zamków krzyżackich, stosunki polsko- krzyżackie.

Szkołę Podstawową nr 4  reprezentowało 5 uczniów. I miejsce zdobył Patryk Olejarczyk z kl. VII b. Bardzo dobre wyniki uzyskali także pozostali uczniowie, odbiegając zaledwie jednym punktem od zwycięzcy.

Jako zwycięzca I etapu, Patryk, będzie reprezentował naszą gminę w etapie centralnym, który w tym roku odbędzie się 7 czerwca w Malborku.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Lucyna Królikowska