104 rocznica odzyskania niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 6b pod kierunkiem p. Lucyny Królikowskiej i p. Ewy Masłowskiej.

Podczas występu uczniowie przypomnieli wydarzenia sprzed 104 lat, trudną drogę narodu polskiego do niepodległości i wkład wielkich Polaków w odrodzenie państwa polskiego.
Przedstawienie zostało urozmaicone wierszami i piosenkami patriotycznymi odpowiadającymi właściwym wydarzeniom, począwszy od utraty niepodległości w 1795r. poprzez narodowe powstania, pracę organiczną i walkę zbrojną podczas I wojny.
Marszałek Józef Piłsudski niegdyś powiedział: Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze.  Należy zatem szczególnie dbać o nią, aby jej nie stracić.

Lucyna Królikowska