Konkurs o zamkach gotyckich

Po dwóch latach przerwy ponownie został zorganizowany, cykliczny  Konkurs Wiedzy o Zamkach Państwa Krzyżackiego. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin „Polskie zamki gotyckie”, do którego należy 14 gmin z województwa pomorskiego, kujawsko- pomorskiego i warmińsko- mazurskiego.

Etap gminny odbył się 12 kwietnia 2022r. w Amfiteatrze Miejskim Lidzbarka Warmińskiego. Z naszej szkoły wzięło udział 13 uczniów. Jedną ze zwycięzców I etapu została Gabrysia Olejnik, która reprezentowała naszą szkołę w etapie centralnym w Ostródzie 6 czerwca b.r.

Aby uatrakcyjnić konkurs, organizatorzy przygotowali także zwiedzanie zamku w Ostródzie i miasta wraz z przewodnikiem. Konkurs ten stwarza uczniom możliwość poszerzenia swoich wiadomości z zakresu historii naszego regionu.

Lucyna Królikowska