Piękny spektakl o Małym Księciu

14 grudnia 2023r.w Miejskiej Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim wystąpiła Grupa Teatralno – Taneczna „Niepokorni” z Warsztatów Terapii Zajęciowych w Dobrym Mieście ze spektaklem „Mały Książę”. Aktorzy z niepełnosprawnością  dostarczyli licznie zebranej publiczności wielu wzruszeń i okazji do refleksji.

Grupa Teatralna przyjechała do Lidzbarka na zaproszenie grona nauczycieli specjalistów pracujących w naszej szkole: Katarzyny Sosnowskiej, Anny Wojtowicz – Raszewskiej, Emilii Mejki, Magdaleny Alchimowicz i Moniki Bartczak.

Autorski scenariusz przedstawienia na podstawie znanego utworu Antoine de Saint-Exupery’ego napisała pani Monika Wiśniewska, muzykoterapeuta, która prowadzi warsztaty dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Spektakl został tak pomyślany, że jego przesłanie mogli zrozumieć wszyscy, także dzieci. Zwracała też uwagę zarówno oryginalna jak i prosta scenografia, a gra aktorska była piękna, wzruszająca oraz profesjonalnie przygotowana. Wszystkie te czynniki zachwyciły widzów.

Po zakończeniu przedstawienia aktorzy zostali przez publiczność nagrodzeni gromkimi brawami, a gospodarze wręczyli im drobne upominki.

Spotkanie z gośćmi z Dobrego Miasta zakończyła prezentacja spotu nagranego przez pracowników i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych w Dobrym Mieście, który miał uświadomić zebranym, w jaki sposób mówić o osobach z niepełnosprawnością.