Święto Książki z Szymborską

24 kwietnia uczniowie należący do aktywu bibliotecznego z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach literacko – plastycznych odbywających się w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim z okazji Światowego Dnia Książki i 100-lecia urodzin Wisławy Szymborskiej.

Uczniowie wysłuchali ciekawej pogadanki o życiu naszej noblistki, którą zaprezentowała pani Elżbieta Sidor. Szczególne wrażenie na słuchających zrobiły ciekawostki związane z twórczością Szymborskiej. Dowiedzieli się, czym były „lepieje” i „wyklejanki”, które uwielbiała autorka „Nic dwa razy”.

Następnie odbyły się zajęcia plastyczne, w czasie których członkowie aktywu spróbowali swoich sił w samodzielnym tworzeniu „lepieji” i wykonali własne wyklejanki. Podczas spotkania była też możliwość zapoznania się z tomikami poezji Wisławy Szymborskiej.