Fizyka dla smyka

18 marca 2016 r. gościliśmy w naszej szkole naukowca z Olsztyna, który w przystępny sposób tłumaczył dzieciom skomplikowane prawa fizyki.

Pokazy naukowe "Fizyka dla smyka" miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego je świata poprzez zabawę i eksperymenty naukowe. Dzieci w czasie 45 minutowego spotkania przy pomocy prof. Pytalskiego przeprowadziły kilkanaście ciekawych eksperymentów naukowych z dziedziny elektrostatyki i działania prądu elektrycznego. Pomocą w pokazach służyły unikalne zestawy edukacyjne wypożyczone z Akademii Nauki w Olsztynie.

Jak zauważyła Mirosława Fesnak - nauczyciel przyrody i inicjatorka zajęć, uczniowie nie chcieli wychodzić z klasy po zakończeniu tej niezwykłej lekcji.