Rozmawialiśmy o Holocauście

17 kwietnia 2018 r. klasy szóste z naszej szkoły udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z okazji 75 rocznicy powstania w Getcie Warszawskim. Na początku panie prowadzące przypięły każdemu żółty żonkil - międzynarodowy symbol upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia.

Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli rysunkowy film dokumentalny "Nie było żadnej nadziei..." o powstaniu w Getcie oraz prezentację postaci Ireny Sendlerowej. Całość spotkania zakończyła dyskusja podczas której Klaudia Sochacka z kl. VI b opowiedziała swoim kolegom i koleżankom wrażenia po lekturze "Dziennika Helgi".

Całość utrzymana była w refleksyjnym nastroju i zostawiła zgromadzonych z wieloma ważnymi pytaniami.

(wk)