Szkolny Konkurs Krasomówczy

11 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II odbył się Szkolny Konkurs Krasomówczy .

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości, jaką niesie ze sobą obcowanie z literaturą piękną, rozbudzanie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia, kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli, zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego oraz rozwijanie inicjatyw twórczych u dzieci.

W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów z klas IV -VI. Uczniowie w sposób spontaniczny i sugestywny oraz barwną i piękną polszczyzną zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory o tematyce regionalnej: zabytku, osoby, krajobrazu, wydarzenia.

Po prezentacji utworów przez uczniów wyłoniono następujących kandydatów do etapu wojewódzkiego:

Amelia Raszewska kl. IV c

Wiktor Rekść kl. IV a

Wiktoria Plaukszto kl. VI b

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział a wytypowanym uczniom życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

Organizatorki Szkolnego Konkursu Krasomówczego

Janina Borkowska     Sylwia Gnat