Droga książki od pisarza do czytelnika

Uczniowie klasy II a zostali zaproszeni przez Pana Wojciecha  Karolonka na zajęcia biblioteczne pod hasłem „Droga książki od pisarza do czytelnika”. Dzieci na podstawie bardzo ciekawej prezentacji dowiedziały się, jaką drogę musi przebyć książka zanim trafi do rąk czytelnika.

Poznały znaczenie takich wyrażeń jak: twórca, wydawnictwo, korektor, grafik, ilustrator, drukarnia,  wreszcie dowiedziały się, że książka w introligatorni nabiera ostatecznego kształtu i wędruje do hurtowni, a następnie do księgarni, biblioteki i na końcu do rąk czytelnika. Zajęcia były urozmaicone, zagadkami, tańcem przy muzyce z książką na głowie, co dało dzieciom dużo radości. Wizytę w bibliotece zakończono oglądaniem i wypożyczeniem książek. Ale to jeszcze nie koniec, podsumowaniem lekcji była praca w grupach, uczniowie swoją wiedzę o książce przedstawili w formie plastycznej.

Zajęcia były formą włączenia się biblioteki szkolnej do realizacji założeń innowacji pedagogicznej "Czytanie daje moc" Pani Renaty Urmanowicz.

Podobną lekcję przeprowadzono w klasie II b.