Zajęcia literackie w bibliotece

We wtorki w bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia literacko – plastyczne przeznaczone dla dzieci uczęszczających do świetlicy. Poznają słynne wiersze i opowiadania autorów zarówno polskich jak i zagranicznych. Utwory czyta uzdolniona uczennica kl. VIII a Zuzanna Różańska. Po wysłuchanych tekstach dzieci dzielą się swoimi wrażeniami. Potem same ilustrują treść utworu. Na koniec wszystkie prace uczniów trafiają na wystawkę w bibliotece szkolnej. Dotąd odbyły się zajęcia zatytułowane „Szpice” i „Zeszły się cztery koty”. Zajęciom przyświeca motto:  „Każda lektura, niezależnie od tego, czy jest bajką, wierszem, czy realistycznym opowiadaniem, pobudza wyobraźnię. Nic nie jest powiedziane do końca. Dziecko może samo tworzyć świat, o którym słyszy lub o którym czyta.” (Monika Rościszewska-Woźniak)