Zajęcia o wodzie w kl. II a

Klasa IIa przystąpiła do realizacji kolejnych zadań zimowej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Tematem tej edycji była woda.

Podczas zajęć uczniowie zbierali i porządkowali informacje na temat wpływu wody na świat roślin ,zwierząt i ludzi oraz jej znaczenia w organizmie i życiu człowieka.                                                                                                                            Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonali wspólną pracę pt: „Magiczny strumień”. Pracując  w grupach zagospodarowywali  brzegi rzeki wykonanej                  z niebieskiej krepiny.  Przygotowali postacie „Wodolubków”, które miały zachęcać do picia wody. Zrobili  wody smakowe z wyciśniętych owoców pomarańczy, cytryny oraz soku jabłkowego. Odwiedziliśmy uczniów klasy I a, I b i III b zachęcając ich do picia wody. Informacje o wodzie i postacie Wodolubków umieściliśmy na gazetce szkolnej.

Krystyna Żuk