Dzień życzliwości w naszej szkole

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto narodziło się w Stanach Zjednoczonych i dziś jest obecne w kalendarzu blisko 200 krajów świata. Jego celem jest promowanie bezinteresownej życzliwości, uprzejmości, dobrego słowa i miłych gestów wobec drugiego człowieka.

W naszej szkole już po raz kolejny włączyliśmy w odchody Dnia Życzliwości. Uczennice z aktywu bibliotecznego rozdawały tego dnia przed wejściem do szkoły uśmiechnięte słoneczka z mottem dnia: „Niech ten uśmiech przypomni mi o życzliwości przez wszystkie dni”. W łączniku można było obejrzeć też okolicznościową gazetkę z innymi cytatami o życzliwości.

Dzieci z klas I-IV otrzymały propozycje spełniania wybranych dobrych uczynków wobec innych. Zaś uczniowie starszych klas losowali „cichego przyjaciela”, wobec którego postanowili być szczególnie mili i uprzyjemniać mu życie.

Przesłaniem tego wyjątkowego święta  była myśl, aby okazywana tego dnia dobroć wobec bliźnich przeniosła się na wszystkie dni roku.

Organizatorem Dnia Życzliwości w naszej szkole była Pani psycholog oraz biblioteka szkolna.