Warsztaty w Zamku

W ramach współpracy naszej szkoły z Zamkiem Lidzbarskim członkowie szkolnego klubu wolontariatu „Wielkoduszki” udali się w środę 15 lutego 2023 r. do Muzeum Warmii i Mazur na warsztaty pod hasłem „Wybitni mieszkańcy Zamku Lidzbarskiego i ich twórczość”.

Uczniowie zapoznali się z postacią Mikołaja Kopernika  oraz z bajkami Ignacego Krasickiego  i wykonali do nich ilustracje. Mieli też okazję zwiedzić komnaty dawniej zamieszkiwane przez te wybitne postaci i obejrzeć Galerię na Poddaszu.

Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze i uczniowie wrócili z nich zadowoleni i pełni wrażeń. Spotkanie przygotowała i prowadziła pani Beata Błażejewicz – Holzhey, kustosz Zamku Lidzbarskiego, której serdecznie dziękujemy.