Maja wśród najlepszych!

29 maja 2019 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Maja Montewka, kl. IV a

Milena Miłoszewska, kl. IV b

Aurelia Budzińska, kl. IV b

Amelia Raszewska, kl. IV c

Gabriela Siedlecka, kl. IV c

wzięła udział w eliminacjach miejskich konkursu "Twórczość Ireny Kwinto", który odbywał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z lidzbarskich szkół podstawowych. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością treści baśni i legend Ireny Kwinto. Pytania nieraz były bardzo szczegółowe. Do drugiego etapu przeszły: Maja, Amelia i Gabrysia. Po zaciętej walce (dogrywka trwała blisko 40 minut!) Maja Montewka zajęła III miejsce.

Po konkursie jego uczestnicy spotkali się z panem Stanisławem Kwinto - synem pisarki, który opowiedział im o twórczości swojej Mamy i zaprezentował rękopisy oraz inne pamiątki, które po niej pozostały, a wśród nich Order Uśmiechu, który Irena Kwinto otrzymała w roku 1974.

Celem konkursu było oddanie czci tej lidzbarskiej pisarce i przekazanie pamięci o niej następnym pokoleniom.

Wojciech Karolonek

opiekun ekipy