Konkurs wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego

W dniu 15 maja 2019 r. w Urzędzie Miasta w Lidzbarku Warmińskim odbył się etap gminny konkursu wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”  i „Dom Warmiński”. Adresowany jest on do uczniów szkół podstawowych z 15 gmin należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie”  i 8 gmin należących do Stowarzyszenia „Dom Warmiński”. Celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego, obejmującego obszar dzisiejszej północno- wschodniej Polski.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów.

Uczestnicy konkursu zmagali się z testem pisemnym. Zakres wiadomości obejmował czasy powstania, rozkwitu i upadku państwa krzyżackiego, wybitne postacie związane z historią zamków państwa krzyżackiego i biskupstwa warmińskiego i pomezańskiego.

Zwycięzcami konkursu zostali Łukasz Królikowski kl. VII b i Patryk Olejarczyk kl. VII b., którzy zdobyli ex aequo  I miejsce. Obaj chłopcy wezmą udział w etapie centralnym. W tym roku odbędzie się on 6 czerwca we Fromborku.

Lucyna Królikowska i Wiesław Nowosielski.