Sala integracji sensorycznej

W naszej szkole od 1 października 2018 r. działa sala integracji sensorycznej. Pani Kasia Sosnowska - wykwalifikowana specjalistka z tego zakresu prowadzi w niej zajęcia dla uczniów.

Sala służy do prowadzenia różnych form pracy z dziećmi mającymi trudności z odbiorem i przetwarzaniem bodźców, jakie cały czas napływają do nich z otaczającego środowiska.  Znajdują się wśród nich osoby zarówno zbyt słabo jak i zbyt silnie reagujące na pojawiające się stymulatory. Ćwiczenia odbywające się w sali mają na celu pomóc uregulować właściwy odbiór sygnałow docierajacych do mózgu.

Wyposażenie sali stanowią sprzęty podwieszane, zabawki sensoryczne, specjalne klocki i piłki obciążeniowe. Wszystkie przedmioty służą do ćwiczeń mających na celu utrzymanie równowagi, zachowanie koordynacji, usprawnienie motoryki dużej i małej oraz planowanie ruchu danego zadania.