Wieczór św Andrzeja w kl. V b

Według tradycji w noc św. Andrzeja panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Kawalerowie w tym samym celu spotykali się kilka dni wcześniej- w wigilię św. Katarzyny. W tym roku szkolne andrzejki przygotowała klasa V b.

Wraz z przekroczeniem progu sali nr 6 wszyscy ciekawi swojej przyszłości wkraczali w świat magii. Uczniowie przebrani za wróżbitów i wróżki chętnie zapraszali do wspólnej zabawy, przepowiadając najbliższą i tę trochę odleglejszą przyszłość, podtrzymując tym samym pamięć do tradycji i obrzędów ludowych.

Nawet jeśli nie wszystkie przepowiednie się spełnią, to wydarzenie to dało uczestnikom wiele radości, wydobyło kreatywność uczniów i pozwoliło na kultywowanie szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.