Dzień Patrona Szkoły

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona –  Jana Pawła II. Uczniowie w tygodniach poprzedzających czas wspomnień pamiętnego październikowego dnia w 1978 roku przygotowali prace na Warmiński Konkurs Plastyczny „Totus Tuus. Spotkania z Maryją Jana Pawła II”. W piątek w holu szkoły stanął obraz z wizerunkiem Świętego Polaka, na gazetkach pojawiły się wspomnienia z życia Karola Wojtyły oraz prace młodych przyjaciół Papieża Polaka. Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć film o drodze, jaką przeszedł mały Lolek od narodzin w Wadowicach, przez bolesne doświadczenia młodego aktora, później kapłana – biskupa, kardynała, aż po wybór na Głowę Kościoła. Niech pokój i dobro, jakie niósł sobą Nasz Patron towarzyszą nam wszystkim w codziennym życiu!

Reportaż na stronie "Gazety Lidzbarskiej" kliknij tu