Śniadanie ważna rzecz

Za nami kolejne działania w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem ! ”Uczniowie klasy II a wzięli udział w zajęciach na temat: Dbam o to, co jem i jak spędzam czas .

Głównym celem tych zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy na temat zależności między właściwym odżywianiem, a osiąganiem sukcesów w szkole oraz prawidłowym rozwojem fizycznym i psychicznym. Dzieci zorganizowały wystawę zdjęć oraz odgrywały scenki pod hasłem : „Od niemowlaka do ucznia”. Potem pracowały nad postaciami Siłaczka, który prawidłowo się odżywia i Słabeuszka , który je rzeczy niezdrowe. Następnym zadaniem był udział w konkursie „Najlepszy zestaw na drugie śniadanie”. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia szczególnie dla ucznia, bo nauka to ciężka praca. Uczniowie wykonali rysunki zestawu śniadaniowego- smacznego, kolorowego i pożywnego. Nagrodę Super Kucharka otrzymała Maja Montewka. Promując zdrowe odżywianie przygotowaliśmy kolorowe pyszne kanapki, warzywa i owoce. Zaprosiliśmy do nas uczniów klasy III a. Uczniowie klasy II a zaprezentowali koleżankom i kolegom swoje prace i wiedzę na temat właściwego odżywiania, zaprosili do wspólnej zabawy, rozdali ulotki promujące zdrowie, a na koniec razem zjedli drugie śniadanie.

Krystyna Żuk