Lekcja muzealna

29 kwietnia 2021r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w muzealnej lekcji on-line z wiedzy o społeczeństwie, przeprowadzonej przez p. dr Ewelinę Klimczak z Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Lekcja poświęcona była problematyce patriotyzmu „Patriotyzm wczoraj i dziś”.

Prowadząca w atrakcyjny sposób przedstawiła ważne zagadnienia dotyczące tematu: formy patriotyzmu, postawy, wydarzenia i bohaterów. Lekcja została urozmaicona przez ciekawe prezentacje, wiersze, fragmenty filmów, a nawet kabaretu. Pani Ewelina porównała patriotyzm ten sprzed II wojny światowej i dzisiejszy. Na koniec, jako refleksję dla uczniów, postawiła pytanie: Czym dla nich jest patriotyzm i czy chcą być patriotami?

Polecam korzystanie z lekcji muzealnych. W obecnym czasie jest to przynajmniej namiastka wizyty w muzeum.

Lucyna Królikowska