Książki jak anioły

Uczniowie klasy V a z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim w pięknej pantomimie przedstawili historię dziewczynki, którą książki strzegły niczym anioły.

Lubiła czytać. Kiedy była małą dziewczynką, mama siadała przy jej łóżku i razem pozwalały się ponieść  magii pięknego świata bajek. Jakże była wtedy szczęśliwa. Czuła się bezpieczna i kochana. Rzeczywistość, z jaką przyszło jej się zmierzyć zupełnie odbiegała od tej, którą znała ze świata książek. Szyderstwo, przemoc, niezdrowa rywalizacja niejednokrotnie spychały ją w samotność. Posiadała jednak broń mocniejszą aniżeli stal – bogatą w wartości duszę, której jasność przyćmiła złe cienie, uratowała inne zagubione dotychczas istnienia. Pokazała im dobro i magię płynącą z obcego im dotąd świata książki. Już nie była sama ale i oni przestali być samotni, sfrustrowani, zli.

Historia ta została opowiedziana w przepięknym stylu tanecznym przez uczniów klasy Va. podczas promującego czytelnictwo spotkania z rodzicami. Młodzi tancerze przygotowani pod kierunkiem A. Wojtowicz-Raszewskiej przypomnieli, że książki niczym anioły chronią nas i nasze dzieci dając siłę do trwania w codzienności.

Anna Wojtowicz - Raszewska