Do widzenia, przyjaciele

24 czerwca 2016 roku w naszej szkole uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/16. Odbyły się trzy apele połączone z rozdaniem świadectw, dyplomów i nagród. Poprzedzone zostały mszą św. w pobliskim kościele św. Andrzeja Boboli.

Najbardziej uroczysty i wzruszający charakter miał apel połączony z pożegnaniem klas szóstych. Pani dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz rozpoczęła swoje przemówienie cytatem Patrona Szkoły – Jana Pawła II „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”. Potem podziękowała uczniom za trud włożony w zdobywanie wiedzy a nauczycielom za trud związany z jej przekazywaniem. Podkreśliła, że wyniki tegorocznego sprawdzianu szóstoklasisty uplasowały się powyżej średniej wojewódzkiej, a nawet krajowej. Podziękowała również rodzicom uczniów za współodpowiedzialność w wychowaniu dzieci.

Głos zabrał również Burmistrz Jacek Wiśniowski. Życzył każdemu „słońca nie tylko na niebie, ale i w sercu”. Dyrekcja oraz nauczyciele otrzymali od rodziców kosz kwiatów.

Najlepsi uczniowie zostali poproszeni o wpis do Złotej Księgi Absolwentów. Uczniem roku został Piotr Kosacz z klasy VI b, który uzyskał największą średnią ocen. Tytuł Sportowca roku otrzymali: Klaudia Szydlik z klasy VI b w kategorii dziewcząt oraz Konrad Szostak z klasy VI a w kategorii chłopców. Tegoroczna statuetka Absolwenta Czerwonej Róży przypadła Wiktorii Nowakowskiej z klasy VI a.

Uczniowie klas szóstych pożegnali się ze szkołą krótkim programem artystycznym, w czasie którego nie mogło zabraknąć „Pieśni absolwenta” ze słowami:

Trudno się rozstać, ale już trzeba, na pożegnanie uśmiech mi daj
Te chwile, które tu przeżyliśmy, zostaną w sercu przez wiele lat.
Do widzenia Przyjaciele! Wspólnych spraw mieliśmy wiele.
Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy a coś się zaczyna

DO WIDZENIA!