Doswiadczenia w świetlicy

Świetliczaki poprzez doświadczenia przeprowadzone w ostatnich trzech tygodniach dowiedziały się jak powstają tornada, po czym próbowały wytworzyć to zjawisko w trakcie eksperymentu. Dzieci zaobserwowały spiralne spływanie wody do pustej butelki. Następnym doświadczeniem było badanie zachowania się jajka w wodzie słodkiej, słonej, pod wpływem ognia oraz w occie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pompowanie balonów bez dmuchania, dzieci dowiedziały się, że drożdże dokarmione cukrem i wodą uwalniają gaz i to właśnie ten gaz powoli pompował balony. Napompowaliśmy balony również przy użyciu octu i sody, okazało się, że przy użyciu tych dwóch składników efekt był natychmiastowy.

Anna Gwiazda, Renata Urmanowicz